Toksyczny facet. Czy potrafisz się ochronić? TEST

toksyczny facet, obrazek

Stawianie granic to piekielnie ważna i cenna umiejętność. Świadczy o tym, że dobrze znamy siebie, swoje potrzeby i oczekiwania. Pozwala nam komunikować innym, na ile mogą sobie wobec nas pozwolić – to po pierwsze. Po drugie zadaniem granic jest chronienie naszych interesów, strzeżenie przed niebezpieczeństwem czy utratą autonomii. Jak widzisz, te emocjonalne granice niewiele różnią się od tych, które oddzielają państwa. Toksyczny facet może czekać za rogiem, dlatego zapraszam do zapoznania się z tematem.

Brak umiejętności stawiania granic bardzo często prowadzi do pakowania się w toksyczne relacje. Wszak dzięki temu toksyczny facet dostaje od Ciebie wszystko to o czym marzy. Kobietę przestraszoną, niepewną, naginającą dla niego swoje zasady. Kobietę, która doskonale nadaje się na ofiarę. Odpowiedz na kilka pytań i sprawdź, czy potrafisz stawiać mężczyznom granice i zadbać o własny interes? Wierz mi, toksyczni faceci są wokół Ciebie.

Wybieraj odpowiedzi, które z największym prawdopodobieństwem przewidują Twoje zachowania, a nie te, które wiesz, że byłyby „najlepsze”.

Facet tydzień temu umawiał się z Tobą, że wyskoczycie do kina dzisiaj o 20. O 16 zadzwonił, żeby przeprosić Cię, że niestety nie da rady. W mieście pojawił się niespodziewanie jego dawno niewidzialny kumpel ze studiów i koniecznie muszą się zobaczyć. Obiecuje, że Ci to wynagrodzi. Co robisz?
Znacie się od jakichś dwóch miesięcy. Od samego początku powtarzał, że interesuje go tylko i wyłącznie poważna relacja. Po pierwszej wspólnie spędzonej nocy i wspólnie zjedzonym śniadaniu, zrobił się bardziej zdystansowany. Niby widujecie się tak samo często, ale już kilka razy usłyszałaś, że został strasznie zraniony w poprzednim związku. Mówił o obawach, lękach i niepewności. Wczoraj powiedział, że to, co może Ci na razie zaoferować to przyjaźń bez seksu, z której może wyjdzie coś więcej. Co robisz?
Masz kolegę z pracy, który strasznie Ci się podoba. Podejrzewasz nawet, że zdaje sobie z tego sprawę. Często prosi Cię o pomoc w sprawach zawodowych. Obecnie pracuje nad projektem i o 22 w piątkowy wieczór pisze do Ciebie z prośbą o pomoc, która pochłonie dobre dwie godziny. Jesteś zmęczona po całym tygodniu i marzyłaś o tym, że wreszcie sobie odpoczniesz. Co robisz?
Facet, z którym spotykasz się od jakiegoś czasu zabiera Cię wieczorem na wyjście ze znajomymi. W jego trakcie zaczyna opowiadać dowcip zaśmiewając się w niebogłosy. Szkoda, że nie bawią Cię rasistowskie kawały, a ten bez wątpienia się do nich zalicza.
Twój partner ostatnio bardzo dużo wyjeżdża w sprawach służbowych. Siedzisz wieczorami sama, więc tym bardziej ucieszyło Cię, kiedy dowiedziałaś się o urodzinach swojej koleżanki. Organizuje je w weekend w klubie i tylko w damskim gronie. Kiedy mówisz mu o swoich planach wpada w złość i zaczyna wzbudzać w Tobie wyrzuty sumienia. Mówi, że cały tydzień chciał się z Tobą zobaczyć, a teraz Ty wywijasz mu taki numer! Co robisz?

Już wiesz, czy potrafisz się przed nim chronić, ale czy wiesz tak naprawdę jak go rozpoznać? Początki toksycznych znajomości są z reguły bardzo udane. Mężczyźni z rozmachem wkraczają w życie kobiet, a relacje od początku są cudownie dynamiczne i intensywne. To sztuczka. Masz poznać smak tych wspaniałych chwil tylko po to, żeby chcieć je odzyskać, kiedy zostaną ci odebrane.

Nikt nie jest w stanie grać zbyt długo. Niestety – zauroczone kobiety ignorują sygnały ostrzegawcze. W tym czasie toksyczny facet powoli sprawdza, jak daleko może się posunąć. To niezwykle sprytne działanie – dzięki metodzie małych kroków nawet nie zauważasz, kiedy rzeczy, które dotychczas wydawały ci się absurdalne i niemożliwe do zaakceptowania, nagle stały się nieodłącznym elementem twojej rzeczywistości. Odsyłam Cię do bardziej szczegółowego artykułu na ten temat, znajdziesz go TUTAJ

porozmawiaj ze mną

 

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Zapis na listę oczekujących

Jako pierwsza dowiesz się o starcie sprzedaży Narzędziownika, która rusza już niebawem!Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Trudnej Sztuki. Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

NEWSLETTER

Na powitanie otrzymasz ode mnie prezent – poradnik o 5 największych błędach, które kobiety popełniają w relacjach z mężczyznami. Dostaniesz go mailem po tym jak potwierdzisz zapis. Co później? Raz w tygodniu napiszę do Ciebie wiadomość. Dam Ci znać o nowych wpisach i sposobach na zbudowanie świetnego związku!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Trudnej Sztuki. Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.