Facet zaczął się oddalać? Dlaczego tak jest i co z tym zrobić? | część 1

Chwilowe wycofanie to nieodłączny element każdej relacji. Zdaję sobie sprawę, jak bardzo nieprzyjemny jest moment, w którym masz wrażenie, że Twój facet zaczął się oddalać. Zaczynasz wpadać w panikę i czujesz, że ogarnia Cię przerażenie? Spokojnie, można spróbować przyciągnąć go z powrotem. Podzieliłam ten wpis na dwie części. Z tej, czyli pierwszej, dowiesz się, jakie są najczęstsze powody, dla których mężczyźni budują wokół siebie mur i stają się niedostępni.

Być może robisz coś nie tak

Być może jesteś zbyt potrzebująca („Bez niego umrę!”), męcząca i narzekająca lub czujesz się niepewnie? Cóż, nikt nie jest chodzącym ideałem. Jeśli z jakiegoś powodu w ostatnim czasie niejednokrotnie pomyślałaś sobie, że jesteś sama sobą zmęczona, to może być właśnie czynnikiem, który sprawił, że facet zaczął uciekać. Zastanów się, z czego to wynikało. Bez względu na to, czy „wina” leży w nim, czy w Tobie, pomyśl, co można z tym zrobić. Zdarza się, że wystarczy powiedzieć komuś, jak jego zachowanie na Ciebie wpływa (np. „Kiedy nie odzywasz się do mnie, wychodząc z kumplami, niepokoję się, że coś się wydarzyło i zaczynam wpadać w panikę”). Gdy problem jest wypadkową Twoich wcześniejszych doświadczeń (np. byłaś zdradzana przez swojego byłego i wszędzie doszukujesz się dowodów zdrady), najlepiej byłoby udać się po pomoc do specjalisty, żeby razem z nim uporać się z demonami przeszłości.

Wasze potrzeby się różnią

Na początku, jak to większości związków, wszystko układało się świetnie, ale im bardziej rozwijała się Wasza znajomość, tym on stawał się bardziej oziębły? Istnieje możliwość, że Wasza relacja stała się dla niego zbyt poważna. Jeżeli na samym początku powiedział Ci, że jest związkofobem, nie masz najmniejszego prawa mieć do niego pretensji. Ostrzegł Cię odpowiednio wcześnie i weszłaś w to na własne ryzyko. W przypadku, gdy zapewniał, że marzy o założeniu rodziny, ale zniknął na tydzień, kiedy zaprosiłaś go na grilla do znajomych, możesz czuć się oszukana. Smutna wiadomość jest taka, że jedyne, czym będzie próbował ukoić Twój ból, to krótkie „przepraszam”. Zapewne sam nie rozumie, o co tak naprawdę chodzi i czego w zasadzie się boi. Niestety nie zmusisz nikogo do zaangażowania się w relację. Wtedy warto odpuścić i koniecznie przeczytać TEN WPIS.

Wszystko dzieje się zbyt szybko

Czasami ludzie tak bardzo dają ponieść się hormonom, że po dwóch tygodniach gotowi byliby wziąć ślub. Z czasem przychodzi jednak otrzeźwienie i dociera do nich, że sprawy stają się zbyt poważne. To zasadniczo nic złego! Oznacza jedynie, że facet twardo stąpa po ziemi. Nie wpadaj w histerię, jeśli tydzień temu snuł plany odnośnie do wspólnego zamieszkania, a teraz zaczyna się z tego wycofywać. Nie oznacza to wcale, że przeszła mu ochota na związek z Tobą. Po prostu zaczął myśleć racjonalnie. Pamiętaj, że wolne tempo to nic złego.

Masz obsesję

Bywa, że problem wcale nie leży po stronie faceta. Miałam okazję spotykać kobiety, które uparcie doszukiwały się problemów tam, gdzie wcale ich nie było. Gdy czujesz się odtrącana, ale nie potrafisz powiedzieć, w jaki dokładnie sposób, zrób krok wstecz. Czy faktycznie jego zachowanie się zmieniło, czy po prostu przeraził się tym, że przy każdej możliwej okazji wpadasz w panikę i stwierdzasz, że lada moment Wasza relacja na pewno się zakończy? W tym przypadku jego reakcja jest całkowicie naturalna i zrozumiała. Masz przed sobą zadanie do wykonania – musisz dowiedzieć się, dlaczego tak się dzieje i skąd wynikają Twoje obawy. Być może we wcześniejszym związku ktoś stale Cię odtrącał, a potem zjawiał się, jak gdyby nigdy nic się nie stało?

porozmawiaj ze mną

 

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Zapis na listę oczekujących

Jako pierwsza dowiesz się o starcie sprzedaży Narzędziownika, która rusza już niebawem!Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Trudnej Sztuki. Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

POZNAJ NOWOŚĆ dla singielek, kobiet w związku i po rozstaniu!

sprawdź czy jest szansa na związek i czy z tym facetem jest wszystko w porządku
oceń, czy Twój związek ma szansę przetrwać
zobacz, czy jest nadzieja, że do siebie wrócicie

NEWSLETTER

Na powitanie otrzymasz ode mnie prezent – poradnik o 5 największych błędach, które kobiety popełniają w relacjach z mężczyznami. Dostaniesz go mailem po tym jak potwierdzisz zapis. Co później? Raz w tygodniu napiszę do Ciebie wiadomość. Dam Ci znać o nowych wpisach i sposobach na zbudowanie świetnego związku!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Trudnej Sztuki. Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.