Dlaczego mąż ma kochankę? Przeanalizujmy.

Dlaczego mąż ma kochankę, obrazek filiżanki z szampanem

Kochanka. Ta zła. Ta niedobra. To ta, która zamienia życie partnerki, matki i żony w prawdziwe piekło na Ziemi. Ta, która odbiera rozum temu, który uparcie twierdzi, że jesteś jego całym światem. Oraz ta, która wchodzi w Wasze życie nieproszona. Wkracza z impetem prosto przez drzwi. Czy aby na pewno nikt nie zostawił ich dla niej na oścież otwartych? Łatwo jest zrzucić na kogoś odpowiedzialność, przypiąć odpowiednią łatkę i winić za całe zło, które nas spotyka. Można wtedy zająć bezpieczne miejsce ofiary. Ofiary na której szczęście zapolowała pozbawiona sumienia istota. Co więcej taka, która w zwyczaju ma zostawiać po sobie jedynie zgliszcza. Dlaczego mąż ma kochankę?

Dlaczego mąż ma kochankę

Ja nie myślę, taka prawda

Często spotykam na swojej drodze kobiety żyjące w trójkącie i jeszcze częściej kierują w moją stronę stwierdzenie „ja wiem co Ty o mnie myślisz”. Nie, ja o tym nie rozmyślam. Ja współczuję. Tak, współczuję. Nie robię tego z litości, ale ze szczerego serca. Myślę sobie, że dały się uwikłać i w większości przypadków będą z tego powodu gorzko płakać. Można zapytać: „to po cholerę pakuje się w związek z zajętym mężczyzną?”. Och, wspaniałomyślne jest założenie, że Ona w ogóle wie o tym, że on jest zajęty. Nierzadko bowiem dowiaduje się o tym dopiero po fakcie. Czyli wtedy, kiedy wpadnie po uszy jak śliwka w przysłowiowy kompot. Zdarza się też, że wie – fakt. Na jakiej jednak podstawie miałabym oceniać ją, skoro w pojedynkę tej miłości nie stworzyła?

Dlaczego mąż ma kochankę

Rodzina jest wartością

Rodzina jest wartością i to nie powinno podlegać dyskusji. Ludzie deklarują sobie wzajemnie, że będą sobie oddani i wierni. Często nie zdają sobie sprawy z powagi tych deklaracji i nie zastanawiają się czy będą mogli tych obietnic dotrzymać. Związki rozpoczynają się od namiętności, gwałtownych uczuć, trzęsienia ziemi, oberwania chmur i innych takich. Karmieni od wieków wizją romantycznej miłości trwającej do grobowej deski wierzymy, że ta namiętność nigdy się nie skończy.

Fakty są takie, że ci, którzy kochali romantycznie najczęściej kończyli żywot niebywale szybko. A namiętność jako etap związku kończy się zwyczajowo po dwóch latach. W tym czasie ludzie podejmują decyzje dotyczące założenia rodziny, posiadania dzieci i tymże podobnych. Słowem, zobowiązują się do czegoś przechodząc w fazę związku kompletnego.

Dlaczego mąż ma kochankę

Ale czy związek bez namiętności jest coś wart?

Jak piekielnie niewygodnie jest odkryć, że namiętność już pewnie nie powróci (choć zdarza się i tak) i należy każdego dnia podejmować ciężką pracę nad tym, żeby związek nie stał się pustym, którego fundament stanowią jedynie zobowiązania. Znaleźć parę, która najsilniej związana jest przez dzieci i kredyt raczej nie jest ciężko. Ludzie odpuszczają, przestają się starać i frustrują się myślą, że przestało być pięknie jak Harlekinie. Smutna historia romantycznej miłości, w której ani słowa nie było o tym, że sielanka kiedyś się skończy i trzeba będzie wysiłku. Dodajmy, że niemałego. To właśnie wtedy otwierają się drzwi przed tymi, których obawiamy się jak diabeł święconej wody.

Dlaczego mąż ma kochankę

Głupia kochanka! Wredna kochanka!

Kochanka to w mniemaniu większości wredne babsko pozbawione skrupułów, które tylko czyha, żeby zabrać innej kobiecie mężczyznę jej życia. Mam w tym temacie nieco inne zdanie.

Kiedy się poznają, on tkwi w nieszczęśliwym związku, bo jako oddany ojciec robi to tylko dla dobra dzieci albo nie chce zostawić tej damskiej kuli u nogi, bo zapewne targnie się na swoje życie. Lista pomocniczych powodów, dla których jego życie wygląda jak wygląda jest długa i szeroka. Ktoś miał depresję, ktoś komuś jest coś winien, stracił wiarę w siebie/swoje możliwości, przestał wierzyć w szczęście – to całkiem chwytliwy, jak się okazuje, slogan. Ewentualnie żona go nie rozumie, partnerka przestała o siebie dbać, stał się wyrobnikiem, żywym bankomatem, którego uczucia już od dawna dla wszystkich nie mają znaczenia.

Biedny misiu. Ona, samotna i czekająca każdego dnia na to, że ktoś ją pokocha postanawia pokazać mu lepszą stronę życia. Wszak tylko tego potrzeba mu, żeby podjąć decyzję o przejściu na drugą stronę tęczy, gdzie znajduje się kraina mlekiem i miodem płynąca. Słodka obietnica szczęścia, kolejna bez pokrycia. Nie, nie myśli wtedy o tym, że on nie jest w porządku i że tak się nie robi. Tak, on nie jest w porządku! Bo to on Ci coś obiecał i on powinien dotrzymać słowa.

Dalszy ciąg wygląda tak, że on wciąż chce mieć ciastko i zjeść ciastko. Żona jakby bardziej w depresji i to nie jest dobry moment. Dzieci idą do szkoły, więc ciężko byłoby im teraz o tym powiedzieć. Ach, no i jeszcze ta budowa domu, którą rozpoczął miesiąc temu, ale zapomniał wspomnieć. Cóż, finalnie płacze kochanka i żona (jeśli się dowie), a on, choć zawinił jeszcze dostaje przywilej wyboru. Nie zawsze, ale niezwykle często.

Dlaczego mąż ma kochankę

Nie buduje się szczęścia na cudzym nieszczęściu?

Wszyscy chcemy być szczęśliwi i zaślepieni potrzebą popełniamy błędy. Ci, którzy szczęścia doświadczyli szybko zapominają, że nie jest dane raz na zawsze. Tym, którzy go szukają, umyka świadomość, że nie buduje się swojego szczęścia na cudzym nieszczęściu. Każdy chce wierzyć, że jego historia będzie inna od tych, o których słucha się na co dzień, a jednak nie robi wiele, żeby tak faktycznie mogło być. Znamy się na tyle, na ile mieliśmy okazję się sprawdzić – zanim rzucisz w kogoś kamieniem, zastanów się czy masz do tego prawo. Czasami to pojawienie się kogoś w Waszym życiu może być paradoksalnie szansą na przetrwanie czegoś, co chyli się ku upadkowi, choć będzie wymagało prawdziwego ogromu pracy.

Dlaczego mąż ma kochankę

Kochanka też człowiek!

Rozumiem kobiety, które uwierzyły w złożoną obietnicę – w to, że jest nieszczęśliwy i chce to czym prędzej zmienić. Rozumiem, że pragną związku z kimś, kto daje im to czego tak bardzo by chciały. Także rozumiem, że postrzegają jego alpejskie kombinacje związane z prowadzeniem podwójnego życia jako wyraz oddania i miłości. Dlatego rozumiem, że uwierzyły, że ta obietnica zostanie spełniona. Pytanie tylko – kiedy (czy w ogóle?) i ile przyjdzie za to wszystkim zapłacić?

Dlaczego mąż ma kochankę

Kochanka dostaje zaproszenie

Druga kobieta nie pojawia się w życiu bez powodu, nieproszona i niechciana. Pierwsze o co należy zapytać to o to, kto ją do niego zaprosił? Ona natomiast warto, żeby przed przekroczeniem progu zastanowiła się czy wie, że przekracza wrota piekieł.

Mężczyźni uciekają do kochanek. Oczywiście zapytasz, przed czym. Ano powodów może być wiele, wliczając w to też Ciebie. Zachęcam do sprawdzenia, jakie cechy kobiet zrażają facetów. Artykuł znajdziesz oczywiście TUTAJ

porozmawiaj ze mną

 

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Zapis na listę oczekujących

Jako pierwsza dowiesz się o starcie sprzedaży Narzędziownika, która rusza już niebawem!Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Trudnej Sztuki. Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

NEWSLETTER

Na powitanie otrzymasz ode mnie prezent – poradnik o 5 największych błędach, które kobiety popełniają w relacjach z mężczyznami. Dostaniesz go mailem po tym jak potwierdzisz zapis. Co później? Raz w tygodniu napiszę do Ciebie wiadomość. Dam Ci znać o nowych wpisach i sposobach na zbudowanie świetnego związku!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Trudnej Sztuki. Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.