Czy relacje Twojego partnera z jego byłą są okej? Sprawdź!

Czy ma poukładane relacje z byłą partnerką?

Wchodząc w nową relację ma się nadzieję na szczęśliwe zakończenie. Na drodze do szczęścia napotyka się jednak wiele przeszkód. Niektóre z nich daje się przezwyciężyć bez większych przeszkód, inne sprawiają spore kłopoty. Są także takie, których nie da się pokonać i na pewno zalicza się do nich była partnerka, którą twój wybranek dalej darzy uczuciem.

Jestem zdumiona, bo naprawdę sporo kobiet znajduje wytłumaczenia dla facetów opowiadających o swoich ex. Łudzą się, że wykazując zrozumienie i stając pocieszycielkami, zaskarbią sobie ich względy. Słuchają historii z przeszłości, dają się wciągać w analizy przypadków i wierzą, że tym razem będzie inaczej. Najczęściej okazuje się, że choć jemu istotnie jest lepiej, one niemiłosiernie się męczą, bo stale czują się zagrożone.

Poniżej przedstawiam krótki fragment Narzędziownika, w którym znajdziesz odpowiedzi na wiele podobnych wątpliwości. Tymczasem odpowiedz na poniższe pytania i sprawdź, czy mężczyzna, któremu poświęcasz czas ma poukładane relacje z byłą partnerką. Jeśli uznasz, że nie – zastanów się, czy warto inwestować w niego uczucia.

Czy pozostają w jednym kręgu znajomych?

A) tak, spędzają razem sporo czasu
B) nie, od czasu rozstania dawni, wspólni znajomi się z nim nie kontaktują
C) tak, ale naprawdę sporadycznie zdarza im się spotkać gdzieś przy okazji

Jak często wspomina o swojej byłej w rozmowach?

A) kiedy tylko nadarzy się okazja!
B) to zależy, ale ważne, że mówi o niej tylko źle
C) niewiele o niej mówi, musiałabym go wypytywać

Jak dawno się rozstali?

A) 1-6 miesięcy temu
B) 6-12 miesięcy temu
C) ponad rok temu

Czy przechowuje pamiątki ze związku?

A) zdjęcia w mediach społecznościowych, kubek i kilka innych…
B) powiedział, że wszystko wyrzucił jeszcze w dniu rozstania i faktycznie nie ma śladu
C) być może, ale o nich nie wiem

Jak wyglądają ich relacje w mediach społecznościowych?

A) są ze wszystkim bardzo na bieżąco
B) wyrzuceni, poblokowani
C) mają siebie w znajomych, ale żadna aktywność nie rzuca się w oczy

Gdyby jego była poprosiła o przysługę, co by zrobił?

A) myślę, że by pomógł
B) zablokował jej numer, więc nie zadzwoni
C) wszystko zależy od powagi sytuacji, ale na pewno nie w niczym, w czym mógłby pomóc ktoś inny

Gdyby poprosić o to, żeby określił jakie stosunki łączą go z byłą, co by odpowiedział?

A) przyjacielskie/koleżeńskie
B) wrogie
C) neutralne, jak z wieloma innymi osobami

Najwięcej odpowiedzi A

Wasza relacja ma spore szanse stanowić lekarstwo na poprzedni związek, który z jakichś powodów nie wyszedł. Niby próbuje zacząć coś nowego, ale trudno stwierdzić, co by się wydarzyło, gdyby jego była zmieniła zdanie.

Zastanów się, czy masz siłę żyć w niepokoju, wysłuchiwać opowieści o ex i zastanawiać się, czy on coś jeszcze do niej czuje (co jest prawdopodobne). Nie jesteś od tego, żeby przywracać komuś wiarę w miłość czy udowadniać, że kobiety wcale nie są złe.  Czasami lepiej dać komuś czas, żeby poukładał sprawy z przeszłości i dopiero wtedy zabrał się za nowe znajomości.

Najwięcej odpowiedzi B

Z jednej strony można się cieszyć, bo relacje z byłą wydają się zakończone, a powrót raczej niemożliwy. Rzecz w tym, że wrogie nastawienie może świadczyć o tym, że wydarzyło się coś złego i niekoniecznie musiało być to wynikiem działań kobiety. Warto podpytać, co dokładnie się wydarzyło i nie stawać bezrefleksyjnie po jego stronie. Zdarza się to bardzo często! Nowa partnerka staje się wrogiem poprzedniej wyłącznie na podstawie wersji opowiedzianej przez jedną ze stron. Później okazuje się, że jako kolejna, rozczarowana była partnerka, przyznaje rację poprzedniczce. Niestety zbyt późno i marnując przy tym sporo czasu oraz energii.

Najwięcej odpowiedzi C

Wygląda na to, że możesz spać spokojnie. Warto przy okazji podpytać delikatnie o przeszłość i przyjrzeć się reakcji. Jeśli będzie wyważona i neutralna – nie ma sensu robić tego więcej, raz zdecydowanie wystarczy. Zamiast tego lepiej cieszyć się, że teraz nadchodzi nowe!

Masz więcej wątpliwości? Koniecznie zajrzyj do Narzędziownika!

porozmawiaj ze mną

 

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Zapis na listę oczekujących

Jako pierwsza dowiesz się o starcie sprzedaży Narzędziownika, która rusza już niebawem!Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Trudnej Sztuki. Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

NEWSLETTER

Na powitanie otrzymasz ode mnie prezent – poradnik o 5 największych błędach, które kobiety popełniają w relacjach z mężczyznami. Dostaniesz go mailem po tym jak potwierdzisz zapis. Co później? Raz w tygodniu napiszę do Ciebie wiadomość. Dam Ci znać o nowych wpisach i sposobach na zbudowanie świetnego związku!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Trudnej Sztuki. Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.