Czy nadaję się do związku? Odpowiadam!

Czy nadaję się do związku, obrazek loda i pająka

,,Czy nadaję się do związku?”. Jest z pewnością taki nieznośny chochlik siedzący gdzieś u podstawy czaszki. Za każdym razem jakby czerpał dziką przyjemność z tego, że ocenia i uprzykrza życie. Co więcej karmi się złymi emocjami i utrudnia codzienność. O kim mowa? O Wewnętrznym Krytyku. Słyszałaś o nim? Być może nie, ale to czego jestem prawie, że stuprocentowo pewna, to tego, że na pewno słyszałaś jego głos, ponieważ jesteś teraz tutaj.

Ani on miły, ani koleżeński, podczas gdy  pozwalamy mu żyć i rozwijać się w najlepsze. Mało tego, niejednokrotnie bierzemy sobie do serca jego słowa.

„No i znów krzywo zaparkowałaś niezdaro!”

„Przecież kto by chciał taką kobietę jak Ty!”

„Z takim wyglądem nie jest dziwne, że jesteś sama!”

„Zawsze wszystko psujesz!”

„Nic Ci nie wychodzi, nie potrafisz być wytrwała. Oczywiście, że jesteś słaba!”

Można by tak wymieniać bez końca. Znasz to?

Czy nadaję się do związku

Szanowny Pan przemawia

Tak, to właśnie donośny głos Wewnętrznego Krytyka przemawiającego z głębi Ciebie. Jakby zadać ludziom pytanie o to co o sobie myślą – raczej większość odpowie, że nie myśli o sobie źle. Gdy ktoś ich głośno ocenia – raczej się buntują. Niezmiennie jednak poddają się wewnętrznym ocenom, które wprawiają ich w złość, zakłopotanie, smutek czy zawstydzenie. Co z tym zrobić? Odpowiedź, jak zazwyczaj, poniżej.

Czy nadaję się do związku

Zrób eksperyment

Na początek – przeprowadź małe doświadczenie. Po pierwsze przywołaj z pamięci sytuację, w której jedna z bliskich, ważnych dla Ciebie osób popełniła błąd, o którym postanowiła Ci opowiedzieć. Przychodzi do Ciebie, ponieważ czuje się sfrustrowana, zła i jest jej piekielnie przykro.

A teraz odpowiedz na poniższe pytania i zapisz te odpowiedzi na kartce:

  1. W jaki sposób do niej mówisz? Jak ją traktujesz?
  2. Jak okazujesz jej to co czujesz w związku z zaistniałą sytuacją?

I jak?

Czy nadaję się do związku

Halo, Ziemia!

Śmiem przypuszczać, że dostrzegasz różnicę… Bo traktując innych w najlepszy z możliwych sposobów nie potrafisz być taka dla siebie. Paradoks, prawda? Żyjesz ze sobą w każdej sekundzie, na dodatek mieszkasz w sobie i jesteś finalnie na siebie „skazana” przez całe życie. A zamiast przyjaźni i wsparcia okazujesz sobie tak wiele złych emocji. Dlaczego na wsparcie zasługują wszyscy, tylko nie Ty? Co powoduje, że nie dajesz sobie prawa do błędu? I w końcu dlaczego jesteś tak surowa?

Bądź dla siebie dobra! Zaopiekuj się sobą, wesprzyj samą siebie w wyciąganiu wniosków i poszukiwaniu rozwiązań. Zrozum, że jesteś AŻ i TYLKO Człowiekiem, który ma wiele praw. W tym prawo do potknięcia i do tego, żeby udzielić mu pomocy.

A co zrobić, żeby wejść w związek? Z pewnością wiele kobiet marzy o księciu z bajki i wspólnym pięknym życiu. Naprawdę jest trochę inaczej, ale sprawdzisz to TUTAJ

porozmawiaj ze mną

 

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Zapis na listę oczekujących

Jako pierwsza dowiesz się o starcie sprzedaży Narzędziownika, która rusza już niebawem!Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Trudnej Sztuki. Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

NEWSLETTER

Na powitanie otrzymasz ode mnie prezent – poradnik o 5 największych błędach, które kobiety popełniają w relacjach z mężczyznami. Dostaniesz go mailem po tym jak potwierdzisz zapis. Co później? Raz w tygodniu napiszę do Ciebie wiadomość. Dam Ci znać o nowych wpisach i sposobach na zbudowanie świetnego związku!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Trudnej Sztuki. Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.