Dlaczego nic mi nie wychodzi? 5 faktów.

dlaczego nic mi nie wychodzi, obrazek damskiej ręki

Zadajesz sobie czasem pytanie ,,dlaczego nic mi nie wychodzi?”. Nie ma kobiet brzydkich i skazanych na porażki. Nie ma kobiet skazanych na samotność, kiepską pracę, byle jakiego partnera. Co więcej nie ma kobiet, które nie mają osobowości, kobiecości, siły i wrodzonej atrakcyjności. Są natomiast kobiety, które z powodu braku pewności siebie uwierzyły, że do nich należą.
To smutne i przerażające zarazem.

Dlaczego nic mi nie wychodzi

Pewność siebie

Pewność siebie wynikająca z poczucia własnej wartości to magiczna właściwość dlatego, że otwiera przed każdą kobietą wiele możliwości. Wynosimy ją z domu, w którym otrzymujemy wsparcie, akceptację i bezwarunkową miłość albo, jeśli nie dostajemy tego na starcie, musimy ją w sobie wypracować. Bez wątpienia nie jest to najłatwiejsze zadanie, ale niech pokrzepiającym będzie fakt, że jest to coś, co można zdobyć/osiągnąć/wypracować.

Dlaczego nic mi nie wychodzi

Wiecznie źle

Wiele kobiet, które spotykam na swojej drodze jest z siebie piekielnie niezadowolona. Przede wszystkim potrafią jednym tchem wymienić [w najlepszym wypadku] jedynie kilka rzeczy, które im się w sobie nie podobają. Po chwili zastanowienia dorzucają do tej wyliczanki niezadowolenie z obecnej sytuacji zawodowej [bo praca beznadziejna, a do biznesu się nie nadaję…i tak dalej] i niebywale często – związków, z których każdy kolejny wydaje się dziwnym trafem gorszy od poprzedniego [ze mną jest chyba coś nie tak, może ja się nie nadaję?]. Poza ogólnym brakiem satysfakcji i zadowolenia, skarżą się na doskwierającą samotność, kompleksy, złe samopoczucie, a nawet zerowe sukcesy. Kolorowo nie jest, choć nie musi tak być w każdej sferze. Czasami zdarza się, że odnosząca sukcesy zawodowe kobieta wciąż okazuje się “słaba” w relacjach i odwrotnie. Można skrywać niepewność pod pancerną zbroją, a prędzej czy później ona i tak nie okazuje się skuteczna.

Dlaczego nic mi nie wychodzi

A brzydkie nie są…

Ciężko mi wtedy, bo patrzę na atrakcyjne kobiety, które posiadają w sobie potężny potencjał. Szkoda, że nie zdają sobie z niego sprawy – został tak głęboko zakopany, że ciężko się do niego dostać.. Szukają rozwiązania na zewnątrz, czyli zupełnie nie tam, gdzie trzeba.

Żeby zrozumieć – po pierwsze pytam:

Co w sobie lubisz?
Za co siebie lubisz?
Kim jesteś?
Do czego dążysz?
Czego właściwie pragniesz?
Co Cię najbardziej cieszy?
W końcu na co zasługujesz?

I wtedy zapada wymowne milczenie. No bo właśnie: jakie są odpowiedzi na te z pozoru tak proste i oczywiste pytania?!

Dlaczego nic mi nie wychodzi

Kobieta beznadziejna?

Nie, nie jest to portret biednej i skrzywdzonej ofiary – Kobiety Beznadziejnej. W swojej pracy kroczę powoli po nitce do kłębka. Okazuje się, że za wieloma problemami i trudnościami kryje się właśnie ta “podła pewność siebie”. Zapewniam, że ona nie jest podła. Naprawdę. Jest czymś, co rozwijane i pielęgnowane sprawia, że życie nabiera kolorów, a sprawy zaczynają toczyć się zupełnie innym torem. Wiele sytuacji w życiu wpływa na to, że obniża się jej odporność i łatwo wtedy w siebie zwątpić, wiem i rozumiem. Najważniejsze, że można ją odzyskać. Tak, zbudować od podstaw też można, wystarczy użyć tylko odpowiednich narzędzi.

Dlaczego nic mi nie wychodzi

Hej, piękna!

Oczywiście każda z Was ma w sobie mnóstwo wspaniałości. Każda jest piękna, niezależnie od kitu wciskanego przed media, które prawią o współczesnych ideałach. W końcu macie w sobie nie tylko piękno, ale też mądrość, cechy budzące pożądanie, atrakcyjność i perspektywy. Wielka szkoda, że tak wiele z Was zupełnie tego nie widzi. Część z Was jest o tym przekonana od dziecka, część zwątpiła w to spotykając na swojej drodze niewłaściwych i toksycznych ludzi, a jeszcze pozostałe w ogóle nie zastanawiają się nad sobą, bo cały czas myślą o wszystkich innych – też z powodu braku pewności siebie, ponieważ wciąż starają się udowodnić swoją wartość dobrymi uczynkami!

I tak można dążyć do ideału nie wiedząc czym on w zasadzie jest, dokąd się kroczy. Przy tym marnować mnóstwo czasu i energii. Powtórzę raz jeszcze: brak pewności siebie [od zawsze lub nabyty] nie jest domeną nieudaczników, brzydali, głupków… to dopiero błędne myślenie! Dostrzegają go w sobie kobiety, których nikt by o to nawet nie podejrzewał, tak skrzętnie go maskują. Tylko… po co? Czy nie lepiej to zmienić?

Podsumowując, koniecznie musisz zmienić swój punkt widzenia. Pewnie chciałabyś wiedzieć jak zwiększyć swoją pewność i wartość? Oczywiście spieszę z pomocą, wszystko znajdziesz w TYM WPISIE

porozmawiaj ze mną

 

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Zapis na listę oczekujących

Jako pierwsza dowiesz się o starcie sprzedaży Narzędziownika, która rusza już niebawem!Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Trudnej Sztuki. Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

NEWSLETTER

Na powitanie otrzymasz ode mnie prezent – poradnik o 5 największych błędach, które kobiety popełniają w relacjach z mężczyznami. Dostaniesz go mailem po tym jak potwierdzisz zapis. Co później? Raz w tygodniu napiszę do Ciebie wiadomość. Dam Ci znać o nowych wpisach i sposobach na zbudowanie świetnego związku!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Trudnej Sztuki. Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.