Problem z pewnością siebie? Sprawdź! | TEST

problem z pewnością siebie, obrazek kobiety z rogami

Pewność siebie to siła, z którą wychodzimy z domu, albo dopiero jako dorośli uczymy się ją w sobie budować. Może zostać przez kogoś podkopana lub wzmocniona. A jak miewa się Twoja? Sprawdź, czy masz problem z pewnością siebie.

Zapraszam Cię do rozwiązania testu: Jak się miewa Twoja pewność siebie?. Brak pewności siebie to przypadłość, która skutecznie utrudnia życie. Praktycznie każdego dnia nad jej wypracowaniem (albo odzyskaniem) pracuję z moimi Klientkami. To zmora naprawdę sporej liczby kobiet! A jak to wygląda u Ciebie?

~

Twoje odpowiedzi nie są nigdzie publikowane, widzisz je tylko Ty.

1.

Kiedy porównujesz siebie do innych osób, czujesz się:

2.

Kiedy doświadczasz niechęci ze strony jakiejś osoby:

3.

Kiedy odmawiasz komuś spełnienia jego prośby i spotykasz się z niezadowoleniem:

4.

Gdybym zapytała o to, jak się czujesz w swoim ciele, odpowiedziałabyś:

5.

Zdarza Ci się myśleć, że gdybyś była chudsza/ładniejsza/mądrzejsza to Twoje życie byłoby zupełnie inne?

6.

Wyobraź sobie, że byłaś z kimś na 3 randkach, które były bardzo miłe. W przerwach między nimi pisaliście smsy i rozmawialiście przez telefon. Któregoś dnia on przestaje się odzywać, a Ty:

7.

Jak często rozpamiętujesz swoje wpadki/błędy?

8.

Jak często odnosisz sukcesy w życiu?

9.

Masz szansę porozmawiać w towarzystwie z człowiekiem, który może pomóc Ci w realizacji Twojego zawodowego marzenia. Musisz tylko podejść, przedstawić się i zacząć rozmowę.

10.

Randkujesz z pewnym jegomościem i masz ochotę pójść z nim do łóżka...on z Tobą też oczywiście!

Kpmpleksy. Wiadomo, że ma je większość ludzi i jedni mówią o nich nieustannie. Inni skrywają głęboko w sobie udając, że nie ma tematu. Ci pierwsi słyną z tego, że znajomi wywracają oczami, kiedy wymieniają swoje niedoskonałości. Natomiast drudzy z tego, że cierpią nieustannie w milczeniu podnosząc swoje szanse na wrzody żołądka. Pisałyście o swoich historiach i o tym, jak jedno (!) zdanie potrafiło latami w Was kiełkować powodując, że przestawałyście akceptować swoje ciało lub jego część. Miałam ochotę opieprzyć te wszystkie matki, ciotki, babki, koleżanki, ojców i ultramądrych chłoptasiów dlatego, że zasiali w Was to paskudne ziarno. Jak zwalczyć kompleksy? Oczywiście odpowiadam!

Problem z pewnością siebie

Masz paskudne nogi, dziecko!

„Mama powtarzała mi, że mam odstające uszy i cała rodzina się z tego nabijała. Do dziś wstydzę się związać włosy i wiem, że nawet gdybym zoperowała uszy to dalej będą się ze mnie nabijać. Tyle, że teraz z operacji.”

„Kiedy miałam 11 lat ciocia powiedziała mi, że wyglądam jak w czwartym miesiącu ciąży.”

„Kiedy byłam dziewczynką, kolega taty w sklepie pełnym ludzi powiedział na głos, że jestem brzydka.”

„Mój mąż powtarzał mi, że jestem nieciekawa. W końcu mu w to uwierzyłam.”

„Usłyszałam, że mam czoło jak lotnisko Heatrow.”

Niewątpliwie większość dotyczy wyglądu. Oczekuje się od kobiet, że przestaną obsesyjnie zajmować się swoim wyglądem i nauczą się siebie akceptować. A ja się pytam, jak do cholery mają to zrobić, skoro od dziecka dostają informację, że coś jest z nimi nie tak? Jak mają wierzyć, że są piękne, chociaż ktoś dla nich ważny powiedział im, że jest inaczej?

Problem z pewnością siebie

Upokorzenie, wstyd i żal

Wstydzimy się tego, jak wyglądamy i tego, że daleko nam do ideału, który nie wiadomo, jak wygląda. Czujemy się upokorzone i nosimy w sercu żal za to, że zostałyśmy skrzywdzone słowem. Słowa mają znaczenie większe niż mogłoby się wydawać. Dorośli powinni palić się ze wstydu, że zamiast stanowić dla młodszych oparcie i wzmacniać ich wewnętrzną siłę okazują się słabi i toksyczni. Wiedzcie jednak, że wszystkie oceny naszego wyglądu, które słyszymy od ludzi nie świadczą o nas – świadczą o nich.

Przede wszystkim ten, kto jest poukładany ze sobą i ma zdrową duszę nie czerpie radości z tego, że komuś dowali. To oznaka słabości. Niemniej, wypowiedzianych słów, które jak kaktus kiełkują w człowieku nie da się już cofnąć. Może matka czy ciotka będąc młodszymi słyszały dokładnie to samo? Może były chłopak postanowił się odgryźć, bo nie radził sobie ze złością? A może kolega ojca swoją wypowiedź uznawał za świetny żart? Być może. Ale co to zmienia?

Przygotowałam dla Ciebie coś specjalnego. Jest to nagranie webinaru, poświęconego właśnie pewności siebie. Sprawdź koniecznie TUTAJ

porozmawiaj ze mną

 

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Zapis na listę oczekujących

Jako pierwsza dowiesz się o starcie sprzedaży Narzędziownika, która rusza już niebawem!Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Trudnej Sztuki. Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

NEWSLETTER

Na powitanie otrzymasz ode mnie prezent – poradnik o 5 największych błędach, które kobiety popełniają w relacjach z mężczyznami. Dostaniesz go mailem po tym jak potwierdzisz zapis. Co później? Raz w tygodniu napiszę do Ciebie wiadomość. Dam Ci znać o nowych wpisach i sposobach na zbudowanie świetnego związku!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Trudnej Sztuki. Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.