Udany seks. 8 ważnych składników.

udany seks, obrazek lizaka

Seks dzieli się na udany i nieudany. Dobry i zły, fajny i nudny albo namiętny lub „po bożemu”. Czasami scala dwoje ludzi, stanowi silny fundament bliskości, a czasami występuje w formie jednorazowej przygody, której imienia się nie pamięta. A co jest potrzebne, żeby udany seks namiętny i fajny?

Udany seks.

Rozmowa

Kto pyta, nie błądzi. Kto mówi, zwiększa szansę, że otrzyma. A ten kto wyraża sprzeciw, działa w zgodzie ze sobą. Seks nie jest obowiązkiem, ma być przyjemnością dla obu stron. Możesz nie wiedzieć, czego chcesz, ale musisz wiedzieć i głośno wyrażać to, na co nie ma w Tobie zgody. Wbrew temu, co pokazuje się w filmach porno kobieta nie jest automatem do lodów, który ktoś przerzuca z miejsca w miejsce jak worek kartofli, a ona i tak dziko jęczy z rozkoszy w każdej pozycji. Pomyśleć, że wystarczy zadać jedno, proste pytanie: jak lubisz? co lubisz? czego nie lubisz? czego chciałbyś spróbować? To punkt wyjścia do fantastycznych rozmów. Jeśli liczysz, że facet sam domyśli się, czego Ci potrzeba, to raczej jesteś w błędzie.

Udany seks

Cierpliwość

Oj tak, szczególnie na początku znajomości, kiedy jego repertuar zachowań łóżkowych jest pokazem tego, co lubiła jego poprzednia partnerka (o ile zwracał na nią uwagę), albo tego, co testował na przypadkowych kobietach i kiedy one udawały orgazm dochodził…do wniosku, że osiągnął mistrzostwo. Każda z nas pewnie miała okazję trafić na takiego jegomościa, któremu wydawało się, że powinien zostać twarzą RedTube.com, a w rzeczywistości dzwoniło się do przyjaciółki w panice, mówiąc: to był koszmar.

Udany seks

Samoakceptacja

Do łózka powinny wchodzić w standardowym układzie dwie istoty. Wiadomo, bywa, że ktoś lubi, jak jest ich więcej – jak komuś to odpowiada, to jest to zupełnie w porządku. Ale! W przypadku kobiet jest jakoś tak dziwnie, że do łóżka z mężczyzną chodzą one i ich kompleksy. Nie taki tyłek, nie taki biust, cellulit, krzywe plecy, proste nerki… czego kobiety nie wymyślą. Zamiast cieszyć się chwilą i odpływać sobie w słodką nirvanę zastanawiają się, czy ten facet, skupiony na działaniu aktualnie nie analizuje stopnia zaawansowania ich pomarańczowej skórki. Miłe moje, mężczyźni naprawdę nie są wielofunkcyjni w tych sprawach. Kiedy zajmują się seksem, to zajmują się seksem.

Udany seks

Bezpieczeństwo

Nie mam tu na myśli antykoncepcji, ale komfort i umiejętność zadbania o własne potrzeby. Do łóżka nie powinno się trafiać z litości, braku lepszej opcji, chęci zatrzymania kogoś przy sobie. Nie powinno się też godzić na takie formy współżycia, które zwyczajnie Ci nie odpowiadają. Czasami zdarza się i tak, że jednej stronie marzą się trójkąty, a druga z początku nie chce na to przystać, ale zaczyna się zastanawiać w obawie przed konsekwencjami odmowy. A to czas, w którym należy się przed sobą wzajemnie przyznać, że to nie zafunkcjonuje, bo macie po prostu różne potrzeby, które uśpione na chwilę i tak za jakiś czas dojdą do głosu. Takie zachowanie jest w porządku, a zmuszanie siebie do robienia czegoś wbrew swoim przekonaniom w porządku nie jest.

Udany seks

Zaufanie

Bez zaufania ani rusz. Tam, gdzie do głosu dochodzi intuicja mówiąca, że coś dzieje się nie tak jak powinno – należy się koniecznie zatrzymać i zastanowić zanim będzie za późno. Brak roztropności w przypadku seksu może prowadzić do prawdziwych dramatów. Nie mam na myśli jedynie gwałtów, ale też psychicznych ran, które zadaje osoba nie licząca się z Twoim zdaniem, nie szanująca Twoich granic, Twojego ciała i emocji.

Udany seks

Świadomość

Nie tylko swoich potrzeb, ale też różnic między kobietami a mężczyznami. U mężczyzn w trakcie seksu aktywują się trzy obszary odpowiedzialne za emocje. U kobiet? Czternaście! Mężczyźni seksem potwierdzają swoją atrakcyjność, a dla kobiet seks najczęściej jest potwierdzeniem uczuć i zaangażowania w relację. Jeśli masz wątpliwości co do intencji łóżkowego partnera, to być może warto dać sobie chwilę i uważnie poprzyglądać się temu, czy na pewno kroczycie po jednej ścieżce prowadzącej do tego samego celu.

Udany seks

Brak kar i nagród

Seks nie może być nagrodą, a jego brak nie powinien być karą. To pierwszy gwóźdź, który ludzie mają zwyczaj wbijać do związkowej trumny. Po lekkiej kłótni może być doskonałym sposobem na zażegnanie sporu. W przypadku większych problemów – najpierw należy o nim porozmawiać, ale nigdy metodą cichych dni i odwracania się plecami nie karać partnera brakiem seksu za niesubordynację. To uwłaczające, same przyznacie?

Udany seks

Otwartość

Warto odkrywać nowe lądy. Warto próbować nowych rzeczy. Wszystko rzecz jasna w granicach rozsądku. Czasami drugi człowiek jest w stanie naprawdę przyjemnie zaskoczyć pokazując świat seksu z nieco innej perspektywy. Żeby móc wyruszyć z nim w udaną podróż należy spakować do plecaka wszystko to, co wymienione zostało powyżej.
Dziś Światowy Dzień Seksu. Życzę Wam, żeby zawsze był dla Was przyjemnością i żeby Wasze kolejne pierwsze razy prowadziły Was w stronę radości, satysfakcji i namiętności!

Oczywiście seks to ważny temat. Z pewnością nie raz zastanawiałaś się, jak patrzą na to faceci. Dodatkowo, czy chodzi im tylko o to? Spradź TUTAJ

porozmawiaj ze mną

 

Tagi
Brak komentarzy

Napisz komentarz

Zapis na listę oczekujących

Jako pierwsza dowiesz się o starcie sprzedaży Narzędziownika, która rusza już niebawem!Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Trudnej Sztuki. Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

NEWSLETTER

Na powitanie otrzymasz ode mnie prezent – poradnik o 5 największych błędach, które kobiety popełniają w relacjach z mężczyznami. Dostaniesz go mailem po tym jak potwierdzisz zapis. Co później? Raz w tygodniu napiszę do Ciebie wiadomość. Dam Ci znać o nowych wpisach i sposobach na zbudowanie świetnego związku!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Trudnej Sztuki. Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.