Kiedy zakończyć randkowanie? Ważne!

Kiedy zakończyć randkowanie, obrazek konia

Jednym z bardziej frustrujących zajęć w życiu jest chodzenie na randki. To takie spotkania, na które niby chce się chodzić, ale statystyki wskazują, że większość z nich grozi w najlepszym wypadku jedynie przelotnym rozczarowaniem. Wyjścia jednak za bardzo nie ma, bo te nieszczęsne randki to zawsze pierwszy krok w kierunku ewentualnej zmiany. W czasach fast-relacji, w których ludzie zmieniają zdanie, stany emocjonalne i partnerów częściej niż kiedykolwiek wcześniej trudno odpowiedzieć na pytanie, co jest normą a co patologią. Tym samym trudniej jest przewidzieć, czy znajomość ma jakiekolwiek szanse na to, żeby coś z niej wyszło. Przybywam więc z pomocą, podając cztery zachowania, po których bez pomyłki poznasz, że należy się wycofać, bo zwyczajnie szkoda czasu i energii. Kiedy zakończyć randkowanie?

Kiedy zakończyć randkowanie

Raz, dwa, trzy. Teraz Ty!

Ktoś kiedyś bardzo mądrze powiedział, że nie należy priorytetowo traktować kogoś, dla kogo jest się opcją. Choć mówił to w kontekście głębszych relacji, to w przypadku randek zasada jest dokładanie ta sama. Jeśli ktoś sugeruje, oczywiście najczęściej niebywale żartobliwie, że owszem jesteś, ale nie wiadomo, czy nie znajdzie się przypadkiem ktoś lepszy to, jeśli przyjdzie Ci do głowy startowanie w tym żałosnym konkursie, w trybie pilnym wybij sobie to z głowy. Natychmiast! Masz być dla kogoś wyjątkowa i warta uwagi. Nie docenia tego, że Cię poznał? Czyj to problem? Kto tu traci? Ty też, oczywiście – kogoś, dla kogo jesteś tylko „kimś tam”.

Kiedy zakończyć randkowanie

Plany, plany, zero zmiany

Pamiętaj, że nikt nie jest bardziej zajęty od mężczyzny, który nie jest Tobą zainteresowany. Stale nie ma czasu, ma plany, nie ma inicjatywy. Uparcie wierzę, że kobieta powinna okazywać zainteresowanie, może zaproponować coś pierwsza, ale nie powinna stale zabiegać o uwagę i czas. Jeśli wszystko jest od Ciebie bardziej istotne, a w kalendarzu brakuje dla Ciebie miejsca, to czas się pożegnać. Wyłączając przypadki, w których kogoś fizycznie nie ma na miejscu i zwyczajnie spotkanie nie może dojść do skutku, nie ma możliwości, że ktoś nie znajdzie dla Ciebie czasu przez kilkanaście dni. Po prostu tego nie chce. A jak nie chce – podziękuj za współpracę i zrób miejsce dla kogoś innego.

Kiedy zakończyć randkowanie

Akcja asekuracja

W zasadzie każdy mężczyzna powie Ci, że chce związku. Szybko jednak okazuje się, że tak naprawdę to sam nie wie, czego chce. Jednego dnia będzie z Tobą flirtował, a drugiego pokaże Ci, że to bez znaczenia. Będziesz dla niego koleżanką, ale nie kobietą, którą jest zainteresowany. Będziesz czasoumilaczem od niezobowiązujących rozmów. Jeśli chcesz pełnić te role, to z pewnością się dogadacie. Jeśli natomiast chciałabyś faktycznie kogoś poznawać i sprawdzać, czy chcesz to robić dalej, to z tym typem to się nie uda. Bo opcji jest kilka, on jest zajęty, sam nie wie, czego chce, a Ty nie jesteś ważna.

Kiedy zakończyć randkowanie

Ważna niepoważna

Powinnaś czuć, że poznanie Cię i spędzanie z Tobą czasu jest dla kogoś ważne. Że ważne jest to, co myślisz i jak się czujesz. Taki ktoś nie sprawia przykrości, dba o to, co mówi i jak zostanie to odebrane. Inaczej to po prostu kolejna forma spędzania czasu i bez znaczenia jest jej jakość. Jeśli jakość jest Ci obojętna – przybijcie sobie piątkę. Jeśli nie, to szkoda czasu.

Kiedy zakończyć randkowanie

Masz czas, spokojnie

Kiedy piszę, że szkoda czasu nie sugeruję, że ten czas Cię goni. Nie goni. Mamy go w życiu wystarczająco dużo, żeby poszukać tego, co nas w pełni zadowoli. Choć zachęcam do jasnego komunikowania, że coś nam nie pasuje, to większość kobiet obawia się, że zostanie to odebrane jako naciski, desperacja albo histeria. Boi się tego, że kiedy wyrazi własne zdanie, zostanie uznane za polujące z dzikością w oczach singielki, które niczego nie pragną bardziej niż zaciągnięcia kogoś przed ołtarz.

Kiedy zakończyć randkowanie

Prawdziwa siła

Pamiętaj, że siła tkwi w znajomości własnych potrzeb, stawianiu granic i określaniu warunków. Masz trzy możliwości zakończenia tej nieprowadzącej donikąd gry. Możesz w nią grać i biegać tak długo, aż nie padniesz ze zmęczenia. Możesz powiedzieć: „dosyć” i zejść z boiska. Paradoksalnie jednak najbardziej ostateczne decyzje to te, które podejmujemy w sobie bez konieczności informowania o tym wszystkich dookoła. To one najczęściej pozostają podjętymi z pełną świadomością i naprawdę kończą zabawę raz a dobrze.

Na relację z mężczyzną warto być dobrze przygotowaną. Co warto wiedzieć o facetach? Koniecznie przeczytaj, artykuł znajdziesz TUTAJ

porozmawiaj ze mną

 

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Zapis na listę oczekujących

Jako pierwsza dowiesz się o starcie sprzedaży Narzędziownika, która rusza już niebawem!Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Trudnej Sztuki. Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

NEWSLETTER

Na powitanie otrzymasz ode mnie prezent – poradnik o 5 największych błędach, które kobiety popełniają w relacjach z mężczyznami. Dostaniesz go mailem po tym jak potwierdzisz zapis. Co później? Raz w tygodniu napiszę do Ciebie wiadomość. Dam Ci znać o nowych wpisach i sposobach na zbudowanie świetnego związku!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Trudnej Sztuki. Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.