Kiedy iść z facetem do łóżka? Przygotowałam odpowiedzi!

Kiedy iść z facetem do łóżka, obrazek pączka z ustami

To może być pierwsze Wasze spotkanie. Albo też trzecie albo dziesiąte. Za każdym razem sprawa jest tak samo skomplikowana. Kiedy iść z facetem do łóżka?

Kiedy iść z facetem do łóżka

Gdy ma się ochotę

Najprostsza odpowiedź. To seks, który zaspokaja tu i teraz. Potrzeba tylko braku oczekiwań i zgody na to, że być może będzie pierwszym i ostatnim. Taki sport. Zabawa. Dla świadomych i zdecydowanych. Sprawa komplikuje się, kiedy w głowie pojawia się pytanie: i co dalej? Można mieć ochotę, ale nie tylko na jednorazowy seks. Po wszystkim dostaniesz całusa na pożegnanie i uścisk dłoni w podziękowaniu za owocną współpracę. Nie ma chyba gorszego uczucia niż po wszystkim zostać z emocjami, którymi nikt się nie zaopiekuje. Wiedzą to wszystkie kobiety, które zasypiały same w jeszcze ciepłej pościeli, licząc wcześniej na wspólne śniadanie. Tymczasem on naciągnął portki na tyłek i zniknął. W tym przypadku nie ma sensu działać pod wpływem impulsu i tłumaczyć sobie na siłę, że jakoś to będzie. Bo będzie tak samo, czyli smutno i źle. Kiedy chcesz nie tylko seksu, ale też bliskości – poczekaj.

Kiedy iść z facetem do łóżka

Wtedy gdy jest bezpiecznie

Dla zdecydowanej większości kobiet bezpieczeństwo oznacza troskę, uważność i dbałość o to, żeby czuły się ważne i szanowane. Bezpiecznie jest wtedy, kiedy on zniknie w środku nocy, bo rano musi stawić się w pracy, ale wiesz, że tylko dlatego. Nie dlatego, że ucieka albo nie chce Cię rano oglądać i wiesz, że jak wyjdzie, to wróci. Bezpiecznie jest także wtedy, kiedy czujesz, że ktoś się z Tobą liczy i jesteś dla niego ważna, bo to po prostu pokazuje. Jeśli tego Ci potrzeba, żeby nie zamęczać się wyrzutami sumienia po seksie, to poczekaj jeszcze trochę. Daj sobie czas do momentu, w którym poczujesz, że nie będziecie się tylko wzajemnie używać. Tylko, że po prostu będzie to kolejny krok do przodu. Słuchaj intuicji, ona się nie myli.

Kiedy iść z facetem do łóżka

Kiedy są granice

Nie idź do łóżka, jeśli nie potrafisz stawiać granic, bo wtedy zagrożone jest nie tylko Twoje bezpieczeństwo w dosłownym rozumieniu tego słowa, ale też to emocjonalne. Kobieta, która nie potrafi stawiać granic, jest jak oskubana i kulawa kaczka biegająca przed myśliwym. Czy przez brak asertywności zdarzało Ci się sypiać z kimś wbrew swojej woli albo godzić się w łóżku na rzeczy, które zupełnie Ci nie odpowiadały? Najpierw zrób porządek w głowie, a później zabierz się za seks. Dobry moment na seks i związek jest wtedy, kiedy potrafisz określać własne zasady. A dodatkowo oczekiwać od drugiej strony ich respektowania.

Nie sztuką jest ściągnąć majtki i przez krótszą lub dłuższą chwilę zaczerpnąć przyjemności. Sztuką jest robić to w zgodzie ze sobą i z człowiekiem, który spełni Twoje oczekiwania względem tego, co dalej. Jeśli chcesz się po prostu z kimś przespać i liczysz na to, że więcej nie będziesz musiała go oglądać – rób to. Jeżeli natomiast chciałabyś rano wypić razem kawę i przez kolejny tydzień nie zastanawiać się, czy ślad zaginął po nim na dobre… Czy może w przyszłym miesiącu znów znajdzie dla Ciebie chwilę – poczekaj i się poprzyglądaj. Później podejmij decyzję. Nie twórz sztucznych barier, ale przewiduj konsekwencje. Pamiętaj, że to, co przychodzi szybko i łatwo, częściej równie łatwo odchodzi.
Zbyt wiele kobiet pochopnie decyduje się na wskoczenie w ramiona mężczyzny, dla których nie są ani trochę ważne i liczy na cud. A wszystko dlatego, że kiedy przeczucia krzyczą, one zatykają uszy.

Tematyka seksu dla wielu osób jest kłopotliwa. Warto jednak szukać odpowiedzi na nurtujące pytania, dlatego przygotowałam artykuł dotyczący udanego współżycia. Znajdziesz go TUTAJ

porozmawiaj ze mną

 

Tagi
Brak komentarzy

Napisz komentarz

Zapis na listę oczekujących

Jako pierwsza dowiesz się o starcie sprzedaży Narzędziownika, która rusza już niebawem!Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Trudnej Sztuki. Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

NEWSLETTER

Na powitanie otrzymasz ode mnie prezent – poradnik o 5 największych błędach, które kobiety popełniają w relacjach z mężczyznami. Dostaniesz go mailem po tym jak potwierdzisz zapis. Co później? Raz w tygodniu napiszę do Ciebie wiadomość. Dam Ci znać o nowych wpisach i sposobach na zbudowanie świetnego związku!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Trudnej Sztuki. Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.