Kiedy związek się psuje, czyli niepokojące sygnały cz.2

Kiedy związek się psuje, obrazek boksującej mózg ręki

Po części pierwszej (znajdziesz ją TUTAJ) nadszedł czas na kolejne niepokojące sygnały w związku. Miłosna ślepota bywa strasznie szkodliwa, dlatego naprawdę warto uważnie przyglądać się mężczyźnie, w którego inwestujemy czas i emocje. Wiele kobiet deklaruje, że doskonale wie, czego oczekuje od znajomości, a później godzą się na to, by dostawać jedynie marne ochłapy. Weź pod uwagę, że część zachowań przedstawionych w każdej części tego wpisu to także lista cech większości toksycznych facetów. Odpowiedzmy sobie więc na pytanie kiedy związek się psuje.

Kiedy związek się psuje

Nie jest troskliwy

Troska to nie całodobowe trzymanie się za ręce i pisanie do siebie całymi dniami. Troska to nic innego jak zainteresowanie. Jeśli leżysz chora w łóżku, albo wnosisz sama fotel prawie dzwoniąc po pogotowie na co drugim piętrze, bo on „jest zajęty”, są dwie możliwości: albo nie chcesz pomocy i troski (wtedy pretensje możesz mieć do siebie) albo masz kłopoty ze wzrokiem i nie dostrzegasz, że ktoś ma Cię w nosie.

Kiedy związek się psuje

Wpędza Cię w kompleksy

Na początku trochę o projekcji. To taki psychologiczny mechanizm, dzięki któremu nasze myśli o nas samych potrafimy odnajdywać u innych. To jedna z funkcji mechanizmu projekcji. Jeśli myślisz, że jesteś gruba, a on przypadkiem zażartuje z fałdki na Twoim brzuchu – nagle Twoje myśli staną się jego. „On powiedział, że powinnam schudnąć, że jestem brzydka, gruba i w ogóle się nie ruszam” – to Twoje, nie jego. Możesz wtedy powiedzieć, że nie przepadasz jak ktoś żartuje z Twojego brzucha i już. Jeśli jednak słyszysz, że mogłabyś być inna – mądrzejsza, lepsza, wyższa, chudsza… zachowywać się inaczej, mówić inaczej? Rozwiązanie jest jedno – zmiana partnera, jego i tak nigdy nie zadowolisz, a to na co masz szansę to na bycie ogromnie nieszczęśliwą kobietą. Uważaj!

Kiedy związek się psuje

Ma kłopoty z pamięcią

Nie pamięta o tym co Ci obiecał, deklarował i opowiadał. „My byliśmy na dzisiaj umówieni?”. Nie przywiązuje uwagi do rzeczy, które są dla Ciebie ważne. W gorącym okresie, kiedy nie wie na czym się skupić – może się tak zdarzyć, wiadomo – jak każdemu z nas. Jeśli to jednak norma, to co Ty tam robisz?

Kiedy związek się psuje

Stosuje przemoc

Wydaje się oczywiste, że żadna kobieta dobrowolnie nie godzi się na bycie z mężczyzną, który stosuje przemoc. Okazuje się jednak, że każdy z nas inaczej interpretuje różne zachowania. Bo przecież… czy to, że w złości ktoś Cię ugryzie to już przemoc czy nie? A to, że po raz kolejny nie mogąc poradzić sobie z emocjami trochę za mocno ściśnie za nadgarstki? A co z sytuacjami kiedy wychodzi z restauracji enty raz w historii Waszej znajomości zostawiając Cię samą przy stoliku, bo Twój ton głosu mu nie odpowiadał? Czy to, że kilka razy nazwał Cię jakimś do szpiku wulgarnym określeniem to też przemoc?

TAK, to wszystko jest objawem skłonności do stosowania przemocy. Można nad tym pracować pod warunkiem, że się chce. Pomiędzy osobą dostrzegającą niepokojące zachowania a ofiarą jest bardzo cienka granica. Bądź uważna, bo zanim się spostrzeżesz staniesz po drugiej stronie. Nikt, w żaden sposób nie ma prawa robić Ci krzywdy! Bez względu na to jakim jest wykształconym, czułym i kochającym partnerem „na co dzień” – tak w ogóle, to się wyklucza.

To samo dotyczy alkoholu, narkotyków i innych używek/nałogów.

Kiedy związek się psuje

Seks jest dla niego walutą

Za seks ominie Cię kara, za seks będzie milszy niż normalnie. Seks ma służyć jemu, bo „mężczyźnie dobry seks się należy, a dobry seks to taki, w którym ona się stara, żeby jemu było dobrze”. Wydaje się, że ten średniowieczny tok myślenia się zmienił, a jednak jest inaczej. Seks służyć powinien obu stronom – każda powinna czerpać z niego maksimum przyjemności. Nikt nie powinien przekraczać Twoich granic po to, żeby Twoim kosztem osiągnąć jakąkolwiek satysfakcję.

Kiedy związek się psuje

Nie sprawia Ci przyjemności

Sprawienie przyjemności nie wymaga inwestycji finansowej, nawet ktoś bez grosza przy duszy jest w stanie sprawić, że poczujesz się wyjątkowa. Potrzeba do tego uważności i chęci.

Kiedy związek się psuje

Jest skąpy

To chyba jedna z cech, które znajdują się w absolutnej czołówce tych niepożądanych. Jakkolwiek rozumiana hojność nie polega na szastaniu pieniędzmi, ale na umiejętności dzielenia się. Jeśli jego zdaniem jego jest tylko i wyłącznie jego – co będzie jeśli któregoś dnia powinie Ci się noga? Wtedy Twój problem też będzie tylko Twoim problemem. Skąpstwo wytępić jest niezwykle trudno, zanim więc zaczniesz się starać – upewnij się czy warto.

Kiedy związek się psuje

Zawsze czyjeś zdanie jest ważniejsze od Twojego

„Zdaniem mojej siostry”, „zdaniem mojej mamy”, „zdaniem Kazia” itd. (Cenna) Umiejętność proszenia o radę to jedno, ale bazowanie tylko i wyłącznie na cudzych opiniach to zupełnie inna kwestia. Jeśli decyzja dotyczy Was obojga – to Ty w pierwszej kolejności powinnaś zostać zapytana o zdanie. Jedziecie na wakacje, a on o preferowany kierunek pyta najpierw pary, z którą chcieliście pojechać? Wierz mi, nie będziesz czuła się dobrze, kiedy imię dla Waszego dziecka wybierać będzie jego siostra.

Kiedy związek się psuje

Uważa, że jesteś dla niego „zbyt mądra”

Jeśli tak mówi, to najprawdopodobniej tak jest. Najprawdopodobniej także mu to przeszkadza. Jeśli jesteś skłonna poświęcić się i udawać głupszą niż jesteś – macie szanse, w innym przypadku Wasza wspólna droga będzie bardzo wyboista, a Twoje poczucie własnej wartości – z każdym dniem coraz bardziej zachwiane.

porozmawiaj ze mną

 

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Zapis na listę oczekujących

Jako pierwsza dowiesz się o starcie sprzedaży Narzędziownika, która rusza już niebawem!Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Trudnej Sztuki. Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

NEWSLETTER

Na powitanie otrzymasz ode mnie prezent – poradnik o 5 największych błędach, które kobiety popełniają w relacjach z mężczyznami. Dostaniesz go mailem po tym jak potwierdzisz zapis. Co później? Raz w tygodniu napiszę do Ciebie wiadomość. Dam Ci znać o nowych wpisach i sposobach na zbudowanie świetnego związku!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Trudnej Sztuki. Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.