Dlaczego kobiety kochają drani?

„Kobiety wolą drani” – tak mówią mężczyźni i narzekają na swoje upodobania panie, które choć nieustannie rozczarowane, to i tak pakują się w kolejne znajomości kończące się morzem wylanych łez. Wydaje się to kompletnie nielogiczne, żeby decydować się na coś, co z dużym prawdopodobieństwem będzie dla nas krzywdzące. Dlaczego kobiety kochają drani?

Dlaczego kobiety kochają drani, obrazek psa w bluzie z kapturem

Dlaczego kobiety kochają drani

Im więcej emocji, tym więcej miłości

Są kobiety, które wierzą, że im silniejszych wrażeń dostarcza im facet, tym większa między nimi chemia, a tym samym miłość. Problem polega na tym, że mowa o wrażeniach, które wcale nie są przyjemne. Zazdrość, niepewność, strach, którymi płaci się za kilka chwil uniesienia. To nie jest zdrowe, same przyznacie. Można kochać bardzo, ale miłość okazywać dobrze. Dobra miłość daje poczucie bezpieczeństwa, spokoju i komfortu. Co więcej nie powoduje nieprzyjemnego ścisku w żołądku. Nie wywołuje też lęku o to, co wydarzy się kolejnego dnia.

Dlaczego kobiety kochają drani

Uzależnione od emocji

Jeśli wierzysz, że im więcej skrajnych emocji towarzyszy relacji, tym bardziej jest ona intensywna i prawdziwa, jesteś w poważnych tarapatach. Z dużym prawdopodobieństwem wpadłaś w szkodliwy schemat, który latami kształtował się w Twojej głowie. Być może tak właśnie funkcjonowali Twoi rodzice albo uczyli Cię tego kolejni partnerzy. Przychodzi moment, w którym okazuje się, że związkowa patologia stała się normą. Już nie pamiętamy, że można inaczej. Bywa też tak, że tego „inaczej” nigdy nie było nam dane doświadczyć. W myśl zasady, że najbardziej lubimy znane nam piosenki można ze strachu przed zmianą tkwić po kolana w bagnie do końca życia.

Dlaczego kobiety kochają drani

Wiara w nadprzyrodzone moce

Są także kobiety, które pakują się w relacje z problematycznymi facetami, ponieważ uparcie wierzą, że mają dar zmieniania ludzi. Biorą więc pod swoje opiekuńcze skrzydła playboyów, agresywnych delikwentów, seksistów i im podobnych, by udowodnić sobie, że będą tymi, które przemienią bestię w księcia. Krótko i dobitnie? Pozostaje życzyć powodzenia, bo to strasznie naiwne podejście. Człowiek musi chcieć zmienić się sam i ciężko nad sobą pracować. Tymczasem mężczyźni skaczący z kwiatka na kwiatek, lubiący przynieść kwiatki w przeprosinach za podbite oko niespecjalnie chcą się zmieniać. Zanim zabierzesz się za naprawianie innych, zrób porządek ze sobą. Skoro wchodzisz w takie szkodliwe związki, to znaczy, że Twoje wyobrażenie o miłości jest mocno zdeformowane.

Dlaczego kobiety kochają drani

Na miłość sobie trzeba zasłużyć

To oczywiste, że ludzie kochają nas za coś. Za charakter, za sposób bycia oraz za to, w jaki sposób ich traktujemy i jak się przy nas czują. Rzecz w tym, że będąc sobą nie musimy na nic zasługiwać, a po prostu ktoś ceni nas za to jacy jesteśmy. Kobiety, które wybierają toksycznych facetów myślą inaczej. Najczęściej stoi za tym zaniżone poczucie własnej wartości, które szepce do ucha, że muszą się starać by pan był zadowolony. Ten natomiast korzysta ochoczo wprowadzając wymyślne systemy kar i nagród. Dzięki nim tresuje partnerkę. Uwierz mi – na miłość nie trzeba zasługiwać, a przecież na kary i nagrody w związku nie powinno być miejsca.

Dlaczego kobiety kochają drani

Szkoda czasu

Zdrowi emocjonalnie ludzie nie tańczą z emocjonalnie chorymi. Poukładana kobieta nie będzie zainteresowana związkiem z facetem, który w jakikolwiek sposób ją krzywdzi. Ta natomiast, która doskonale się w tym odnajdzie jest równie szkodliwa, jak i sam drań. Każdy ma prawo popełniać błędy – nadużyciem jest jednak oczekiwać, że ludzie będą się stale pochylać nad osobą, która wkłada sobie palec w oko i dziwi się, że boli. Jeśli tak robisz, koniecznie zacznij pracę nad sobą i daj sobie szansę na fajny związek. Warto, zaufaj mi, bo wiem, co mówię.

Być może masz wątpliwości, dlaczego jeszcze tkwisz w związku, który jest beznadziejny. W rezultacie szukasz podpowiedzi – przygotowałam ją specjalnie dla Ciebie TUTAJ.

porozmawiaj ze mną

 

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Zapis na listę oczekujących

Jako pierwsza dowiesz się o starcie sprzedaży Narzędziownika, która rusza już niebawem!Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Trudnej Sztuki. Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

NEWSLETTER

Na powitanie otrzymasz ode mnie prezent – poradnik o 5 największych błędach, które kobiety popełniają w relacjach z mężczyznami. Dostaniesz go mailem po tym jak potwierdzisz zapis. Co później? Raz w tygodniu napiszę do Ciebie wiadomość. Dam Ci znać o nowych wpisach i sposobach na zbudowanie świetnego związku!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Trudnej Sztuki. Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.