Miłość która się opłaca? Koniecznie!

Wiem, że nie brzmi to poprawnie, ale jest całkowicie zgodne z prawdą. Przecież uczy się nas, nie wiedzieć czemu, że miłość to pasmo niekończących się romantycznych uniesień ponad różowymi chmurkami. Tymczasem miłość to nic innego jak inwestycja. W końcu warto zainwestować w miłość która się opłaca!

Miłość która się opłaca, obrazek z okularami

Miłość która się opłaca

Miłość kosztuje

Z początku jest wspaniale, ponieważ dokonujemy oceny jedynie na podstawie wzajemnych deklaracji, które z reguły niewiele kosztują. Nietrudno jest przecież obiecać komuś, że będzie się przy nim i dla niego już zawsze. Nietrudno jest na głos snuć opowieści o fantastycznej przyszłości. To nic nie kosztuje. Niewątpliwie w takich warunkach o miłosną ślepotę nietrudno, podobnie jak o wejście w relację bez określenia jej potencjału, bo przecież…jest tak cudownie, że nie pozostaje nic innego, jak tylko dać się ponieść!

Miłość która się opłaca

Jak oszczędzać emocje?

Każdy (tak, każdy!) dysponuje określonymi środkami emocjonalnymi i czasowymi, które może zainwestować w związek. Problem polega na tym, że wystarczy niewiele, żeby zagrać va banque i uznać, że raz się żyje. Wszak nikt nas za to nie zlicytuje. „Najwyżej będę później płakać” – często to słyszę i żałuję, że kobiety tak łatwo szastają swoimi uczuciami. Jakby nie miały wartości. Oczywiście jest to piekielnie nierozsądne z jednej prostej przyczyny: emocje kosztują. Czasami tyle, że gotowe byłybyśmy zapłacić każde pieniądze by tylko przestać czuć to, na co same się skazałyśmy. Kiedy okazuje się, że tego wybitnie pieniędzmi załatwić się nie da, przychodzi chwila na refleksję. Szkoda, że najczęściej jest za późno. Podsumowując, kobiety kochają drani, o czym więcej przeczytasz TUTAJ.

Miłość która się opłaca

Zobacz, w co inwestujesz

Można stracić dla kogoś głowę, ale nie tracić rozumu. Przyglądaj się swojej inwestycji. Nie płać milionów za byle co i nie kupuj kota w worku. Inwestuj małe kwoty i patrz, czy jest z tego zwrot. Miłość to specyficzny biznes, bo okres zwrotu z inwestycji powinien być bardzo szybki. Jeśli uważasz, że najpierw musisz wykładać i wykładać, a kiedyś zostanie Ci to wynagrodzone, to jesteś nigdzie indziej, jak w błędzie.

Miłość która się opłaca

Jest na to prosta metoda

Wyobraź sobie, że jesteś posiadaczką baniaka z miłością wraz ze wszelkimi towarzyszącymi jej uczuciami i zachowaniami. Baniak ma kranik. Takim samym baniakiem dysponuje Twój wybranek. Każde z Was jednym ruchem może odkręcać i zakręcać kranik. Zamiast w szaleństwie odkręcać go na ful i pozwalać, by szybko opustoszał, patrz, ile daje od siebie druga strona. Wnioskując, dawaj jej mniej więcej tyle, ile sama dostajesz.

Miłość która się opłaca

Nie ma zwrotu?

Gdy zobaczysz, że dajesz więcej niż otrzymujesz, rozważ, czy nie jest to dobry moment na wycofanie się. Tym samym uchronisz się przed inwestowaniem w znajomość, która zwyczajnie jest dla Ciebie nieopłacalna. Nie bój się myśleć o relacji w ten sposób, bo to nic złego. Nie jesteś miłosną instytucją charytatywną. Niewątpliwie fundacje zbierają datki od ludzi.
Ty swoich emocji potrzebnych do karmienia emocjonalnego pasożyta od nikogo nie dostaniesz. Na koniec zwyczajnie zostaniesz z niczym.

porozmawiaj ze mną

 

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.

Zapis na listę oczekujących

Jako pierwsza dowiesz się o starcie sprzedaży Narzędziownika, która rusza już niebawem!Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Trudnej Sztuki. Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

NEWSLETTER

Na powitanie otrzymasz ode mnie prezent – poradnik o 5 największych błędach, które kobiety popełniają w relacjach z mężczyznami. Dostaniesz go mailem po tym jak potwierdzisz zapis. Co później? Raz w tygodniu napiszę do Ciebie wiadomość. Dam Ci znać o nowych wpisach i sposobach na zbudowanie świetnego związku!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Trudnej Sztuki. Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.