Co robić kiedy facet się nie odzywa?

W pierwszej części wpisu (przeczytasz TUTAJ) przedstawiłam możliwe powody, dla których mężczyzna przestaje odpisywać na Twoje wiadomości. Dlatego to właśnie teraz czas na część drugą i zaproponowanie Ci kroków, które możesz w tej sytuacji podjąć. Tak więc, co robić kiedy facet się nie odzywa?

co robić kiedy facet się nie odzywa, obrazek lalki w jogurcie

co robić kiedy facet się nie odzywa

Wycofaj się

Wiem, że to sprzeczne z Twoimi potrzebami. Wiem też, że chciałabyś, aby sytuacja powróciła do wcześniejszego stanu, ale wszelkiego rodzaju naciski nigdy się nie sprawdzają. Nie musisz przy pomocy kolejnych wiadomości przypominać mu o swoim istnieniu. Zaufaj mi, on wie, że żyjesz. Facet, któremu zależy na znajomości, naprawdę nie potrzebuje tego rodzaju bodźców. Możliwe, że pochłonęły go obowiązki, a Ty niepotrzebnie zaczynasz wpadać w panikę. Trzymaj emocje na wodzy, bo jeśli dasz im się ponieść, a okaże się, że wszystko jest w jak najlepszym porządku, będziesz czuła się strasznie niekomfortowo. Możliwe, że ma wątpliwości związane z Waszą znajomością. W tym wypadku wyskakiwanie z lodówki jedynie utwierdzi go w przekonaniu, że lepiej będzie dać sobie spokój. Daj mu przestrzeń. Co więcej, brak aktywności z Twojej strony może ponowić zainteresowanie. Odwrotny układ się nie sprawdza.

co robić kiedy facet się nie odzywa

Umów się z kimś

Do momentu, kiedy jedynie spotykasz się z kimś na pierwsze kawki, nie macie na siebie wyłączności. Mężczyźni lepiej zdają sobie z tego sprawę. Przestań czekać aż zostaniesz nominowana do roli potencjalnej partnerki przez faceta, który raz jest, a za chwilę znika. Idź na randkę, umów się z kimś innym. W końcu morze jest pełne ryb i niekoniecznie pierwsza musi być tą najlepszą. Być może zguba się odnajdzie, ale szkoda, żebyś siedziała z nosem przyklejonym do telefonu, zamiast spędzić czas z kimś, kto go dla Ciebie ma.

co robić kiedy facet się nie odzywa

Skup się na sobie

Przestań bez wytchnienia analizować co poszło nie tak. Nie roztrząsaj tego, co mogłaś zrobić inaczej. Przecież czasu nie cofniesz. Zamiast skupiać się na facecie, który się ulotnił, skup się na sobie i zastanów się, co możesz zrobić, żeby poczuć się szczęśliwa. Rozwijaj się, bo dzięki temu rozwiniesz skrzydła.

co robić kiedy facet się nie odzywa

Nie wpadaj w rozpacz

Nie masz wpływu na to, w jaki sposób postępują ludzie. Jedyne na co masz wpływ, to sposób w jaki będziesz sobie z tym radzić. Możesz wpaść w czarną rozpacz i zgorzknieć, ale jedyną osobą, którą w ten sposób ukarzesz, będziesz Ty sama. Doświadczenie odrzucenia jest bardzo trudne i nieprzyjemne, wiem. Nie zakładaj jednak, że druga strona działała celowo i chciała Cię zranić. Nikt nie jest doskonały i nawet podczas działania w dobrej wierze, można popełnić błąd i przyczynić się do czyjegoś poczucia krzywdy.

co robić kiedy facet się nie odzywa

Wyrusz na poszukiwanie prawdy (ale nie oczekuj zbyt wiele)

Zdarza się, że za nic nie można pogodzić się z faktem, że ktoś zniknął bez słowa wyjaśnienia. Znam kobiety, które za wszelką cenę muszą poznać konkretny powód. Jeśli należysz do kobiet uważających, że bez znajomości przyczyny, nie będą w stanie ruszyć naprzód, w porządku – spróbuj, ale miej możliwie najniższe oczekiwania. Może się zdarzyć, że zaszło między Wami nieporozumienie i po jego wyjaśnieniu, wszystko wróci do normy. W mniej optymistycznej wersji spotkasz się z krótką, bezduszną odpowiedzią, informacją o tym, że do siebie nie pasujecie lub że się z kimś spotyka. Dodatkowo istnieje prawdopodobieństwo, że nie zareaguje powoli – pamiętaj, że brak odpowiedzi także jest odpowiedzią.

porozmawiaj ze mną

 

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Zapis na listę oczekujących

Jako pierwsza dowiesz się o starcie sprzedaży Narzędziownika, która rusza już niebawem!Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Trudnej Sztuki. Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

NEWSLETTER

Na powitanie otrzymasz ode mnie prezent – poradnik o 5 największych błędach, które kobiety popełniają w relacjach z mężczyznami. Dostaniesz go mailem po tym jak potwierdzisz zapis. Co później? Raz w tygodniu napiszę do Ciebie wiadomość. Dam Ci znać o nowych wpisach i sposobach na zbudowanie świetnego związku!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Trudnej Sztuki. Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.