Co odstrasza facetów? 4 rzeczy spotykane u kobiet

Doświadczyłaś tego, że najpierw facet patrzy na Ciebie jak na dar z niebios, a później nagle stajesz się dla niego zesłańcem piekieł, którego unika jak diabeł święconej wody? Najpewniej któregoś dnia rozpłynął się nagle w powietrzu, zniknął niczym duch, a Ty zaczęłaś się zastanawiać, co z Tobą nie tak. Niesłusznie. Prawdopodobnie, po prostu jak wiele kobiet na świecie nie dostrzegałaś w porę sygnałów alarmujących, że robisz coś, czego faceci nie znoszą. Niestety, pomimo najlepszych intencji zdarza się często, że to, co dla kobiet jest zupełnie w porządku, męska część planety uznaje za absolutnie odstraszające. Z tego powodu dzisiaj na kolację serwuję 4 rzeczy, które sprawiają, że faceci pragną jednego: zniknąć. Więc co odstrasza facetów?

co odstrasza facetów, obrazek domku ze słodyczy

Co odstrasza facetów

Potrzebuję Cię jak tlenu, kochany!

Chociaż to absolutnie normalne, że chcemy uszczęśliwiać osobę, z którą się spotykamy, może okazać się, że nasze potrzeby nie są zgodne z jego, a dobre chęci odczytywane są jako desperacja. Zbytnia dostępność, nadskakiwanie i przesadna troska skutecznie zniechęcają mężczyzn, bo kojarzą im się z niepewnością i wspomnianą desperacją. Jak myślisz, czego bardziej pragną faceci – być pożądanymi czy potrzebnymi? Tak! Pożądanymi. Kobieta, której nastrój i samoocena uzależnione są od reakcji mężczyzny staje się kobietą potrzebującą.

Facet nie powinien być centralnym punktem Twojego świata, od którego wszystko zależy. Dlatego jeśli jego brak reakcji, zaproszenia na wieczór czy brak komplementu, kiedy zakładasz nową sukienkę wpędza Cię w rozpacz. Sprawia, że zaczynasz źle o sobie myśleć…czas na zmiany! Relacja Cię nie uszczęśliwia? Więc zrezygnuj z niej, zamiast wierzyć, że kiedy bardziej się postarasz, zasłużysz na nagrodę. I pamiętaj! Kobieta, która nie czuje się kompletna i wartościowa w pojedynkę, w każdym facecie będzie dostrzegać butlę tlenową. Podsumowując, nie bądź taką kobietą.

Co odstrasza facetów

Zagrasz w moim filmie i koniec

Facet na każdym kroku pokazuje Ci, że kompletnie nie nadaje się do związku, albo co więcej, wprost mówi Ci, że zwyczajnie go nie chce? Zamiast dać spokój, postanawiasz, że pokażesz mu rażącą siłę miłości i sam zobaczy, że zmieni zdanie? Wynika z tego, że mamy problem. Masz obok kogoś, po kim spodziewasz się określonych słów i czynów, a zasypiasz wielce rozczarowana, bo tego nie dostajesz. Ten facet nie zniknie do momentu, w którym nie zrozumie, co się dzieje. Pamiętaj, że jedyną osobą, którą możesz zmieniać jesteś Ty sama. Graj fair! A jeśli tego nie robisz, nie dziw się, że godząc się na jakość, której nie chcesz, nie dostajesz tego, czego pragniesz. Nie bądź też zdumiona, że mężczyzna w pewnym momencie ucieknie. Przecież nikt nie chce być na siłę uszczęśliwiany.

Co odstrasza facetów

Mam pewien plan…

Niektóre kobiety mają bardzo jasno sprecyzowany plan na życie i za wszelką cenę dążą do jego realizacji. Wszystko co robią i mówią temu służy. Nie są w stanie budować relacji, bo traktują drugiego człowieka jako środek do osiągnięcia celu. Jak cieszyć się byciem z kobietą, która traktuje Cię przedmiotowo, a trzymając stale rękę na pulsie, nie jest w stanie czerpać radości z obecnej chwili? Jeżeli wskakujesz w znajomość z myślą o ślubie i dzieciach, nie dziw się, że jesteś odstraszająca. Do tego etap poznawania i fascynacji, zostaje zastąpiony przesłuchaniami i kalkulowaniem zysków i strat. Kto by tego chciał?

Co odstrasza facetów

To ja, księżniczka

Wychowane na bajkach Disneya kobiety nierzadko gubią kontakt z rzeczywistością. Wykazują nierealne oczekiwania wobec mężczyzn, którzy nie będąc książętami z bajki, mają problem by je zrealizować. Oczekiwanie pałacu, karocy, nienagannego wyglądu i odbieranie prawa do popełniania błędów to zdecydowanie za dużo. Nie znam idealnych kobiet. Znam natomiast takie, które wymagają bycia ideałami od facetów. Najmniejszy zawód prowadzi do katastrofy. Walczymy o to, żeby nie musieć być perfekcyjnymi lalkami. Facetom też to się należy. W tym miejscu pozwolę sobie na małą uwagę. Dawanie prawa do błędu nie oznacza akceptowania drugiej skrajności. Czyli prostactwa, lenistwa i braku szacunku.

Jeżeli zadajesz sobie pytanie, dlaczego facet się oddala, chociaż nie widzisz w sobie wyżej wymienionych cech – może przyczyna tkwi gdzieś indziej? Koniecznie sprawdź TUTAJ

porozmawiaj ze mną

 

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Zapis na listę oczekujących

Jako pierwsza dowiesz się o starcie sprzedaży Narzędziownika, która rusza już niebawem!Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Trudnej Sztuki. Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

NEWSLETTER

Na powitanie otrzymasz ode mnie prezent – poradnik o 5 największych błędach, które kobiety popełniają w relacjach z mężczyznami. Dostaniesz go mailem po tym jak potwierdzisz zapis. Co później? Raz w tygodniu napiszę do Ciebie wiadomość. Dam Ci znać o nowych wpisach i sposobach na zbudowanie świetnego związku!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Trudnej Sztuki. Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.