Błąd, którym kobiety niszczą relacje

Warto mówić o błędach, które popełniamy. To właśnie one powodują, że nawet wartościowe relacje, w których obie strony mają jak najlepsze intencje, zwyczajnie umierają. Niezwykle często słyszę z ust kobiet, że nie mają pewności co do uczuć swojego faceta. Nie dlatego, że jest jak mebel, który po prostu jest i pełni jakieś tam funkcje. Owszem, mogą liczyć na jego wsparcie, widzą podziw w jego oczach i wiedzą, że jest wobec nich w porządku. Brzmi cudownie, ale pojawia się problem. On nie mówi o swoich uczuciach albo mówi nie tak wiele, jak ona by sobie tego życzyła.

W czym problem?

Mógłby przecież po prostu mówić częściej, że bardzo ją kocha, jest piękna i wspaniała, a on bez niej już nie wyobraża sobie życia. Najlepiej kilka razy dziennie zapewniać o tym wszystkim. Tymczasem w momencie, w którym zaczynasz narzekać, że on nie karmi Cię słowami i czujesz się stale głodna, sprawia, że facet zaczyna czuć się naciskany. Mężczyźni tego nie cierpią.

Biedny on?

Poniekąd, ponieważ nabiera przekonania, że nie spełnia Twoich oczekiwań. Jego wizerunek jako mężczyzny, który jest dla Ciebie odpowiedni i zadowalający, zaczyna tracić na atrakcyjności. Atmosfera staje się nie do zniesienia. Ty chcesz więcej, on czuje się przyciskany do ściany i zaufaj mi, dotkliwie odczuwa Twoje niezadowolenie.

Dlaczego słowa nie mają znaczenia?

Kobiety je kochają, wiem. Uwielbiają słuchać zapewnień o tym, jakie są fantastyczne. Fascynują się mężczyznami, którzy snują barwne opowieści o tym, co z nimi zrobią. Wpadają, jak śliwka w kompot, kiedy byle typek z Tindera opowiada, że szuka „prawdziwej miłości”, pragnie „ciepłej kobiety przy boku, z którą stworzy dom”. Ona już widzi te dzieci, tego psa, te kwieciste tapety na ścianach w salonie, w którym wieczorami pijają wino i dyskutują o życiu, a potem namiętnie się kochają. Fajnie. Szkoda, że to takie odklejone od rzeczywistości. Typek okazuje się mitomanem i erotomanem gawędziarzem ze sporym słownym zapleczem gastronomicznym, bo karmił słowami dziesięć tak głodnych ,jak ona.

Dziewczyny, liczą się czyny

Słowa są piękne, ale po pierwsze rzadko kiedy do czegoś zobowiązują, a po drugie w obecnych czasach, trudno o ich pokrycie w działaniach. Po co facet ma zapewniać Cię, że się o Ciebie troszczy, skoro to właśnie on leciał do sklepu po tampony! Może mówić, że kocha Cię jak stąd na księżyc, ale jeśli Cię nie uszczęśliwia, to będzie zwyczajne kłamstwo. W tym wszystkim chodzi o to, co widzisz i czujesz oraz jak się czujesz.

Mordercze zaczepki

Panie wpadają w panikę, kiedy on nie mówi. Milczenie, czy chwilowe wycofanie traktują na równi z końcem świata. Tymczasem mężczyźni właśnie w ten sposób rozwiązują problemy. Mogą też zwyczajnie nie mieć ochoty na rozmowę i przytulanie. Nie są pluszakami, ale ludźmi i w danej chwili to może być kompletnie niezgodne z ich potrzebami. Żyjmy i dajmy prawo żyć innym. Nawet jeśli bardzo chciałabyś wiedzieć, co się dzieje, zagadnij po prostu, jak minął dzień. Słysząc, że w porządku, po prostu przyjmij, że więcej nie usłyszysz i ciągnięcie za język na nic się nie zda. Uciekając się do niewinnych zaczepek w stylu:

„Dlaczego milczysz?”
„O czym myślisz?”
„No powiedz mi coś więcej!”


zrozum, że strzelasz sobie w kolano.

Proste zależności

Mężczyźni pragną mieć przy boku kobietę, która jest szczęśliwa. Wiadomo, że nikt nie jest szczęśliwy nieustannie, ale pragną czuć, że jest jej dobrze. Są wygodni i od związków oczekują przyjemności, co wydaje się zasadniczo całkiem rozsądne. Jeśli dajesz mu przestrzeń do tego, żeby zamiast mówić o emocjach, mógł je poczuć, idziesz zdecydowanie dobrą drogą! Nie ma znaczenia, ile razy będziesz wypytywać o jego emocje. Patrz, co robi. Mężczyźni okazują miłość przez działanie i to nie podlega dyskusji.

Zamiast komplementów

Przestań liczyć, ile razy mówił, że Cię wielce kocha i jesteś piękna. Spójrz mu w oczy i każdego dnia przyglądaj się temu, czy jest zaangażowany, troszczy się, wspiera i wyraża zainteresowanie. Doceniaj to i wyrażaj uznanie, a zobaczysz szczęście na twarzy i mam nadzieję, że sama także poczujesz się wreszcie spokojna i szczęśliwa.

porozmawiaj ze mną

 

2 komentarze
  • Gosc001
    Posted at 16:58h, 01 września Odpowiedz

    Fajny tekst… A co jeśli facet zachowuje się jak typ kobiety wyżej opisanej?

  • Anonim
    Posted at 18:23h, 01 września Odpowiedz

    Super ! Dziękuje

Napisz komentarz

Zapis na listę oczekujących

Jako pierwsza dowiesz się o starcie sprzedaży Narzędziownika, która rusza już niebawem!Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Trudnej Sztuki. Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

POZNAJ NOWOŚĆ dla singielek, kobiet w związku i po rozstaniu!

sprawdź czy jest szansa na związek i czy z tym facetem jest wszystko w porządku
oceń, czy Twój związek ma szansę przetrwać
zobacz, czy jest nadzieja, że do siebie wrócicie

NEWSLETTER

Na powitanie otrzymasz ode mnie prezent – poradnik o 5 największych błędach, które kobiety popełniają w relacjach z mężczyznami. Dostaniesz go mailem po tym jak potwierdzisz zapis. Co później? Raz w tygodniu napiszę do Ciebie wiadomość. Dam Ci znać o nowych wpisach i sposobach na zbudowanie świetnego związku!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Trudnej Sztuki. Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.