Jakie błędy w związku popełniają kobiety?

Warto mówić o błędach, które popełniamy. To właśnie one powodują, że nawet wartościowe relacje, w których obie strony mają jak najlepsze intencje, zwyczajnie umierają. Niezwykle często słyszę z ust kobiet, że nie mają pewności co do uczuć swojego faceta. Nie dlatego, że jest jak mebel, który po prostu jest i pełni jakieś tam funkcje. Owszem, mogą liczyć na jego wsparcie, widzą podziw w jego oczach i wiedzą, że jest wobec nich w porządku. Brzmi cudownie, ale pojawia się problem. On nie mówi o swoich uczuciach albo mówi nie tak wiele, jak ona by sobie tego życzyła. Więc jakie błędy w związku popełniają kobiety?

jakie błędy w związku popełniają kobiety, obrazek rekina z kobiecymi ustami

Jakie błędy w związku popełniają kobiety

W czym problem?

Mógłby przecież po prostu mówić częściej, że bardzo ją kocha, jest piękna i wspaniała, a on bez niej już nie wyobraża sobie życia. Najlepiej kilka razy dziennie zapewniać o tym wszystkim. Tymczasem w momencie, w którym zaczynasz narzekać, że on nie karmi Cię słowami i czujesz się stale głodna, sprawia, że facet zaczyna czuć się naciskany. Mężczyźni tego nie cierpią.

Jakie błędy w związku popełniają kobiety

Biedny on?

Poniekąd, ponieważ nabiera przekonania, że nie spełnia Twoich oczekiwań. Jego wizerunek jako mężczyzny, który jest dla Ciebie odpowiedni i zadowalający, zaczyna tracić na atrakcyjności. Atmosfera staje się nie do zniesienia. Ty chcesz więcej, on czuje się przyciskany do ściany i zaufaj mi, dotkliwie odczuwa Twoje niezadowolenie.

Jakie błędy w związku popełniają kobiety

Dlaczego słowa nie mają znaczenia?

Kobiety je kochają, wiem. Uwielbiają słuchać zapewnień o tym, jakie są fantastyczne. Fascynują się mężczyznami, którzy snują barwne opowieści o tym, co z nimi zrobią. Wpadają, jak śliwka w kompot, kiedy byle typek z Tindera opowiada, że szuka „prawdziwej miłości”, pragnie „ciepłej kobiety przy boku, z którą stworzy dom”. Ona już widzi te dzieci, tego psa, te kwieciste tapety na ścianach w salonie, w którym wieczorami pijają wino i dyskutują o życiu, a potem namiętnie się kochają. Fajnie. Szkoda, że to takie odklejone od rzeczywistości. Typek okazuje się mitomanem i erotomanem gawędziarzem ze sporym słownym zapleczem gastronomicznym, bo karmił słowami dziesięć tak głodnych ,jak ona.

Jakie błędy w związku popełniają kobiety

Dziewczyny, liczą się czyny

Słowa są piękne, ale po pierwsze rzadko kiedy do czegoś zobowiązują, a po drugie w obecnych czasach, trudno o ich pokrycie w działaniach. Po co facet ma zapewniać Cię, że się o Ciebie troszczy, skoro to właśnie on leciał do sklepu po tampony! Może mówić, że kocha Cię jak stąd na księżyc, ale jeśli Cię nie uszczęśliwia, to będzie zwyczajne kłamstwo. W tym wszystkim chodzi o to, co widzisz i czujesz oraz jak się czujesz.

Jakie błędy w związku popełniają kobiety

Mordercze zaczepki

Panie wpadają w panikę, kiedy on nie mówi. Milczenie, czy chwilowe wycofanie traktują na równi z końcem świata. Tymczasem mężczyźni właśnie w ten sposób rozwiązują problemy. Mogą też zwyczajnie nie mieć ochoty na rozmowę i przytulanie. Nie są pluszakami, ale ludźmi i w danej chwili to może być kompletnie niezgodne z ich potrzebami. Żyjmy i dajmy prawo żyć innym. Nawet jeśli bardzo chciałabyś wiedzieć, co się dzieje, zagadnij po prostu, jak minął dzień. Słysząc, że w porządku, po prostu przyjmij, że więcej nie usłyszysz i ciągnięcie za język na nic się nie zda. Uciekając się do niewinnych zaczepek w stylu:

„Dlaczego milczysz?”
„O czym myślisz?”
„No powiedz mi coś więcej!”


zrozum, że strzelasz sobie w kolano.

Jakie błędy w związku popełniają kobiety

Proste zależności

Mężczyźni pragną mieć przy boku kobietę, która jest szczęśliwa. Wiadomo, że nikt nie jest szczęśliwy nieustannie, ale pragną czuć, że jest jej dobrze. Są wygodni i od związków oczekują przyjemności, co wydaje się zasadniczo całkiem rozsądne. Jeśli dajesz mu przestrzeń do tego, żeby zamiast mówić o emocjach, mógł je poczuć, idziesz zdecydowanie dobrą drogą! Nie ma znaczenia, ile razy będziesz wypytywać o jego emocje. Patrz, co robi. Mężczyźni okazują miłość przez działanie i to nie podlega dyskusji.

Jakie błędy w związku popełniają kobiety

Zamiast komplementów

Przestań liczyć, ile razy mówił, że Cię wielce kocha i jesteś piękna. Spójrz mu w oczy i każdego dnia przyglądaj się temu, czy jest zaangażowany, troszczy się, wspiera i wyraża zainteresowanie. Doceniaj to i wyrażaj uznanie, a zobaczysz szczęście na twarzy i mam nadzieję, że sama także poczujesz się wreszcie spokojna i szczęśliwa.

Warto więc przywrócić związkowi dawną namiętność! Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj specjalnie przygotowany artykuł, który znajdziesz TUTAJ

porozmawiaj ze mną

 

2 komentarze
  • Gosc001
    Posted at 16:58h, 01 września Odpowiedz

    Fajny tekst… A co jeśli facet zachowuje się jak typ kobiety wyżej opisanej?

  • Anonim
    Posted at 18:23h, 01 września Odpowiedz

    Super ! Dziękuje

Napisz komentarz

Zapis na listę oczekujących

Jako pierwsza dowiesz się o starcie sprzedaży Narzędziownika, która rusza już niebawem!Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Trudnej Sztuki. Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

NEWSLETTER

Na powitanie otrzymasz ode mnie prezent – poradnik o 5 największych błędach, które kobiety popełniają w relacjach z mężczyznami. Dostaniesz go mailem po tym jak potwierdzisz zapis. Co później? Raz w tygodniu napiszę do Ciebie wiadomość. Dam Ci znać o nowych wpisach i sposobach na zbudowanie świetnego związku!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Trudnej Sztuki. Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.