Jak pozbyć się kompleksów? Kobiece wyobrażenia

Jak pozbyć się kompleksów, obrazek rybki

Jak pozbyć się kompleksów? Agata jest za gruba. Kaśka ma zbyt krzywe nogi. Z kolei Baśka ma wystający brzuch. Każda jest nie taka, jak być powinna. Co ciekawe, żadna nie ma w sumie pojęcia, jaka by chciała być, poza tym, że inna niż jest. Kobiety niczego nie pielęgnują w życiu z takim oddaniem jak swoich kompleksów. 

Jak pozbyć się kompleksów

Bo światem rządzi zgrabny tyłek

Widok wypiętego tyłka i ledwie zakrytego biustu na nikim już chyba nie robi większego wrażenia. Niczym rasowi wypasacze, media karmią nas wizerunkami idealnego ciała. Z powodzeniem nakręca to sprzedaż diet, środków na odchudzanie i karnetów na siłownię. Wszak nic nie jest pewniejszą gwarancją szczęścia i powodzenia w życiu niż zgrabne ciało. Gorzej, jeśli tak jak ja masz 158 cm wzrostu. Rozciągania jeszcze nie wymyślili, a wiadomo, że zgrabna i ładna zaczyna się od 175 cm. Jak żyć?! Normalnie. Bo gorsze jest to, że łykamy te nienaganne obietnice szczęścia jak pelikan rybki.

Jak pozbyć się kompleksów

Zejdźmy na ziemię

Nie ma zależności pomiędzy mniejszą liczbą kilogramów a poczuciem szczęścia i satysfakcji z życia. Koniec, bez dyskusji. Chyba że ktoś jest po prostu chorobliwie otyły – wtedy faktycznie można czerpać radość z wchodzenia na drugie piętro bez siedemnastu przystanków. Piękno kobiet kryje się po prostu w miłości do siebie, pewności siebie i akceptacji siebie. W realnym świecie, w którym nie da się wymazać pryszcza i zwiększyć wcięcia w talii, ludzie nie są przecież doskonali. To niby takie oczywiste, a jednak kobiety wciąż pędzą w biegu po idealny wygląd, chociaż takowy zwyczajnie nie istnieje. Bo…

Jak pozbyć się kompleksów

Zawsze znajdzie się ktoś, kto powie Ci, że jesteś brzydka

Jak to mówią – jednemu matka, drugiemu córka. Tak długo, jak nie będziesz lubić siebie, tak długo będziesz obsesyjnie i z nadzieją przeglądać się w oczach ludzi, licząc, że już jesteś wystarczająco dobra. Będziesz czekać na moment, w którym szczęście będzie Ci się należeć. Będziesz odkładać chwilę, w której pozwolisz sobie na zakup czerwonej sukienki albo pójście na randkę. Dodatkowo odmówisz sobie celebrowania chwil i wychodzenia do ludzi. W skrócie – będziesz odmawiać sobie życia i prawa do korzystania z czasu, który mija bezpowrotnie. To dopiero głupie!

Jak pozbyć się kompleksów

Chcesz być ładna?

To pofatyguj się, stań przed lustrem i zobacz, co w Tobie ładnego. Nie widzisz nic? Zapytaj przyjaciółki, matki, babki albo kolegi. Kto pyta, nie błądzi, a gdzie dwie pary oczu, tam cztery razy więcej możliwości. Pokochaj to i polub to, czego jeszcze nie potrafisz pokochać. Taka jesteś i taka też jesteś OKEJ! Komplementuj inne kobiety i patrz z rozbawieniem, jak zaprzeczają i znajdują kolejne wytłumaczenia na to, dlaczego się mylisz. Jeśli też tak robisz, to następnym razem ugryź się w język i grzecznie podziękuj. Przyjmij ten prezent i po prostu zamilcz. Naucz się tego! Uwierz mi, w chwili, w której staniesz przed lustrem i powiesz: „Łał…mam ładne TO, TO i TAMTO” będzie chwilą, w której ludzie zaczną to w Tobie dostrzegać, widząc Cię pierwszy raz na oczy.

Jak pozbyć się kompleksów

Kobieta, która kocha będzie kochana

Kiedy zaczniesz czuć się dobrze ze sobą, inni będą czuli się dobrze w Twoim towarzystwie. Masz to w sobie i pozwól zobaczyć to światu. Tu i teraz, w tej chwili zasługujesz na to, żeby być ze sobą szczęśliwa. I wierz mi, żaden pryszcz, krzywe kolano albo brzuch nie stanęły na drodze żadnej fascynacji. No, chyba że zagrodziły jej drogę i nie dały szans, żeby się w ogóle pojawiła.

Dlatego, że temat jest bardzo skomplikowany, dlatego rozwinęłam go w kolejnym artykule. Oczywiście zachęcam do lektury, wpis znajdziesz TUTAJ

porozmawiaj ze mną

 

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Zapis na listę oczekujących

Jako pierwsza dowiesz się o starcie sprzedaży Narzędziownika, która rusza już niebawem!Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Trudnej Sztuki. Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

NEWSLETTER

Na powitanie otrzymasz ode mnie prezent – poradnik o 5 największych błędach, które kobiety popełniają w relacjach z mężczyznami. Dostaniesz go mailem po tym jak potwierdzisz zapis. Co później? Raz w tygodniu napiszę do Ciebie wiadomość. Dam Ci znać o nowych wpisach i sposobach na zbudowanie świetnego związku!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Trudnej Sztuki. Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.